Reklama

Mielec. Mężczyzna stracił 50 tysięcy, bo uwierzył "policjantowi"

Opublikowano:
Autor:

Mielec. Mężczyzna stracił 50 tysięcy, bo uwierzył "policjantowi" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Oszuści nie próżnują, także w Mielcu. Jeden z nich, podając się za policjanta, zadzwonił do swojej ofiary i wyłudził od mężczyzny login i hasło do rachunku bankowego. Przelanie blisko 50 tysięcy złotych na własne konto okazało się już dziecinnie proste.

Mieleccy funkcjonariusze przyjęli zgłoszenie od mężczyzny, który w kilka minut, w wyniku oszustwa stracił blisko 50 tysięcy złotych.

Do pokrzywdzonego zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się, że jest policjantem i poinformował swoją ofiarę, że Policja prowadzi czynności w sprawie oszustw internetowych i to właśnie konto mężczyzny ma zaraz zostać zaatakowane.

Aby uniknąć utraty pieniędzy oszust podający się za policjanta polecił podać login i hasło do swojego konta bankowego, a następnie za zgodą właściciela konta wykonał kilka przelewów uzyskując również kody służące do zatwierdzenia transakcji. W ten sposób pokrzywdzony mężczyzna stracił blisko 50 tysięcy złotych.

Na szczęście mężczyzna tuż po rozłączeniu się z oszustem zorientował się, że padł ofiarą przestępstwa i zawiadomił policję. Być może to pozwoli odzyskać pieniądze pokrzywdzonego. W sprawie prowadzone jest postępowanie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE