Reklama

Mielec: Metodą na "wnuczka" straciła 67 tysięcy.

Opublikowano:
Autor:

Mielec: Metodą na "wnuczka" straciła 67 tysięcy. - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mimo apeli, prowadzonych akcji profilaktycznych i informacji medialnych, oszuści działający metodą na tzw. „wnuczka / policjanta", wciąż wyłudzają pieniądze od bezbronnych, starszych osób.

Policjanci apelują głównie do osób starszych i ich rodzin, o ostrożność w sytuacjach, gdy dzwoni osoba podająca się za wnuczka, funkcjonariusza Policji czy prokuratora. Rozmowa prowadzona przez oszustów ma na celu wyłudzenie od seniorów ich oszczędności. Pamiętajmy jeśli dzwoni do nas osoba i prosi nas o pieniądze, nie podejmujmy żadnych natychmiastowych działań.

Mieleccy policjanci w ostatnim czasie odebrali kilka zgłoszeń o oszustwie tą metodą oraz jedne zawiadomienie.

Z ustaleń policjantów wynika, że 62-letnia kobieta (mieszkanka Mielca), wprowadzona w błąd  przez oszustów, wpłaciła kaucję w celu załatwienia rzekomego wypadku. Kobieta poniosła straty w kwocie 67 tys. zł.

Policja apelujemy o rozwagę i rozsądek!

Jeśli osoba dzwoniąca przedstawia się za policjanta, prokuratora, to pamiętajmy: organy ścigania NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i NIGDY nie proszą o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie. NIGDY też nie proszą o zaangażowanie naszych pieniędzy do jakiejkolwiek akcji! Nie dajmy się oszukać. Sprawdzajmy wiarygodność osoby, która dzwoni z prośbą o pomoc finansową. W razie wątpliwości zawsze można zadzwonić na numer dyżurnego jednostki policji (15) 851 33 10 lub 112 i poinformować policjanta o swoich obawach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE