Reklama

Mielec: Kto znajdzie pracę w 2017?

Opublikowano:
Autor:

Mielec: Kto znajdzie pracę w 2017? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zaproszeni eksperci rynku pracy oraz pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Mielcu dyskutowali o perspektywach zmian na lokalnym rynku pracy w 2017 roku. Wyniki pracy ekspertów wskazują, kogo poszukują pracodawcy, jakie są szanse na znalezienie zatrudnienia w wyuczonym zawodzie oraz w których zawodach warto podejmować naukę i kształcenie.

Jak informuje Marek Przygoda, koordynator badania w mieleckim urzędzie pracy, „Barometr zawodów” został opracowywany na podstawie opinii ekspertów związanych z rynkiem pracy, którzy, korzystając ze swojej wiedzy oraz doświadczenia, starali się przewidzieć, jak będzie kształtowało się zapotrzebowanie na pracowników na lokalnym rynku pracy w 2017 roku. Do udziału w tegorocznym panelu eksperckim zaproszono przedstawicieli: Agencji Rozwoju Przemysłu, Izby Rzemieślniczej, Ochotniczego Hufca Pracy, a także prywatnych agencji zatrudnienia oraz kółek i organizacji rolniczych.

Miss Mielca 2017

- Ocenianych było blisko 170 grup zawodowych, które klasyfikowano do grup profesji deficytowych, nadwyżkowych lub zrównoważonych. Zawody deficytowe to takie, w których w najbliższym roku nie powinno być większych trudności ze znalezieniem pracy, gdyż pracodawcy będą poszukiwać kandydatów dysponujących  odpowiednimi kompetencjami. W przypadku zawodów nadwyżkowych znalezienie zatrudnienia będzie zapewne dużo trudniejsze  e względu na małą ilość ofert pracy i bardzo dużą liczbę osób zainteresowanych podjęciem danego typu pracy. Za zawody zrównoważone uznano takie profesje, w których liczba ofert pracy będzie zbliżona do liczby osób chętnych do jej podjęcia – wyjaśnia Marek Przygoda.

 

Więcej w 43 numerze Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE