Mielczanka Katarzyna Zdziebło złotą medalistką Mistrzostw Polski

Mielczanka Katarzyna Zdziebło złotą medalistką Mistrzostw Polski - Zdjęcie główne

WiadomościNa stadionie we Włocławku zawodniczka LKS Stali Mielec w chodzie sportowym na dystansie 5000 metrów osiągając czas 21:13.69 została mistrzynią Polski, deklasując rywalki. Osiągniety rezultat to drugi wynik w historii polskiego chodu na tym dystansie, tylko 10 sekund gorszy od rekordu Polski.

Druga na mecie z ponad minutową stratą zameldowała się Olga Niedziałek (22:35.03). Brązowy medal zdobyła najbardziej doświadczona chodziarka Agnieszka Ellward (23:11.98)

Kolejna zawodniczka LKS Stali Mielec Wiktoria Raś ukończyła rywalizację na 6 miejscu 6️ z czasem 25:23.34.