Reklama

Mielczanin Leon Brożonowicz międzynarodowym laureatem konkursu Digi-Talenty "Kalejdoskop Talentów" [ZDJĘCIA- WIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: archiwum prywatne

Mielczanin Leon Brożonowicz międzynarodowym laureatem konkursu Digi-Talenty  "Kalejdoskop Talentów" [ZDJĘCIA- WIDEO] - Zdjęcie główne

Leon laureatem międzynarodowego konkursu. Mamy nagranie z występu | foto archiwum prywatne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Młody, utalentowany mielczanin Leon Brożonowicz zdobył tytuł laureata na międzynarodowym konkursie Digi-talenty. Zobacz pełne nagranie z występu.

Leon ma 12 lat i uczęszcza do szkoły podstawowej numer 11 w Mielcu, klasa 7. Zadaliśmy mu kilka pytań, żeby go lepiej poznać. Zawsze cieszymy się na wieści o młodych osobach rozwijających swoje pasje i inspirując tym samym innych.

Kiedy i jak rozpocząłeś przygodę z grą na fortepianie? Czy uczestniczysz w zajęciach w swojej szkole czy Państwowej Szkole Muzycznej?

- Naukę gry na instrumencie rozpocząłem gdy miałem 7 lat. Po pół roku przygotowania rozpocząłem naukę w Państwowej Szkole Muzycznej w Mielcu. Obecnie jestem na 4 roku pierwszego stopnia w klasie fortepianu, więc pozostało mi jeszcze 2 lata do dyplomu.

Czy masz ulubiony utwór, jeżeli tak to jaki?

- Nauka gry na fortepianie wymaga ćwiczeń w zakresie repertuaru klasycznego taki jak Bach, czy Chopin, natomiast na co dzień najczęściej słucham muzykę elektroniczną z lat 90.

Który utwór według Ciebie był lub jest najtrudniejszy do nauczenia się?     

- Do tej pory większość utworów nie sprawiała mi większych trudności, ale za każdym razem wymaga to dużo czasu i ćwiczeń na lekcji oraz w domu. Najtrudniejszy do nauki dla mnie jednak jest Bach.

Czy brałeś udział również w innych konkursach, jak tak to jakich?

- To był mój pierwszy konkurs solowy w takiej formule.

Opowiedz trochę o występie. Ile się przygotowywałeś? Kto Ci pomagał, jakie emocje towarzyszyły Ci przed i po występie?

- Do występu przygotowywałem się od wakacji a wspierała mnie w tym moja mama. Najbardziej jednak pomagała mi moja nauczycielka ze Szkoły Muzycznej Anna Guja, która zaproponowała ten repertuar. Konkurs w formule online wymaga nagrania a nie występu na żywo, co zmniejsza poziom emocji ale i tak przygotowania są podobne jak do koncertu na scenie.

 


Źródło: archiwum prywatne 

 

Czy rozwijasz umiejętności gry również na innym instrumencie, jak tak to jakim?

- W wolnym czasie lubię tworzyć i miksować ulubioną muzykę na konsoli DJ. Bardzo chciałbym również rozpocząć przygodę z gitarą elektryczną.

Poza muzyką uczęszczasz również na zajęcia sportowe, opowiedz o tym więcej, gdzie są te zajęcia organizowane? Jaki sport jest Twoim ulubionym i dlaczego?

- Uczęszczam na zajęcia lekkoatletyczne w LKS Stal Mielec. Najbardziej lubię grać w koszykówkę i biorę udział w treningach drużyny MKS Mielec ponieważ prowadzone są bardzo ciekawie i mam tam fajnych kolegów.

 


Źródło: https://www.facebook.com/kalejdoskoptalentow/

 

W jaki sposób łączysz swoje dodatkowe zajęcia wraz z nauką w szkole?

- Na co dzień nie jest łatwo i muszę często dokonywać trudnych wyborów rezygnując ze swojego wolnego czasu.

Czy w przyszłości myślisz kontynuować grę na fortepianie? Czy chciałbyś zostać sławnym muzykiem, czy jest to forma hobby?

- Lubię stawiać sobie realne cele więc chciałbym ukończyć I stopień Szkoły Muzycznej, by móc dalej rozwijać swoje własne pomysły muzyczne niekoniecznie związane z muzyką klasyczną.

Jestem pełna podziwu dla Ciebie .Dziękuję za rozmowę i życzę dalszych sukcesów.

 

 Zobacz nagranie z występu Leona na konkursie Digi Talenty

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy