Reklama

Mielczanin ks. Piotr Dydo-Rożniecki i Siostry Dominikanki laureatami nagrody TOTUS TUUS 2020!

Opublikowano:
Autor:

Mielczanin ks. Piotr Dydo-Rożniecki i Siostry Dominikanki laureatami nagrody TOTUS TUUS 2020! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Poznaliśmy laureatów tegorocznych "katolickich noblów" czyli wyróżnień TOTUS TUUS 2020 przyznawanych przez Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia". W tym roku wyróżnienie przyznano m. in. dla ks. Piotra Dydo-Rożnickiego z Mielca, który wspólnie z Siostrami Dominikankami zgłosili się na ochotników to opieki nad osobami chorymi na koronawirusa w Domu Pomocy Społecznej w Bochni.

 

Siostry Dominikanki, ks. Piotr Dydo-Rożniecki pomagający osobom niepełnosprawnym w czasie szerzącej się pandemii koronawirusa, rzeźbiarz Gustaw Zemła, Grzegorz Górny oraz osoby świeckie i duchowne zaangażowane w tworzenie komunikacji wewnątrz- parafialnej w czasie pandemii – to tegoroczni laureaci Nagrody TOTUS TUUS 2020, przyznawanej przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w ramach Dnia Papieskiego. Nagrodę Specjalną przyznano o. prof. Jackowi Salijowi OP za całokształt dorobku naukowego.

Nagroda ta przyznana została w kategorii "Promocja godności człowieka" za "heroiczną pomoc osobom niepełnosprawnym w czasie szerzącej się pandemii koronawirusa".

Przypomnijmy, że w Wielki Piątek kilka sióstr dominikanek i ksiądz Piotr z Mielca odpowiedzieli na apel starosty bocheńskiego i zgłosili się do opieki nad osobami niepełnosprawnymi w Domu Pomocy Społecznej.

W uzasadnieniu nagrody kapituła podkreśliła, że "Niesienie pomocy osobom chorym z narażeniem własnego zdrowia i życia to wypełnianie ewangelicznego »przykazania miłości bliźniego«, to realizacja »wyobraźni miłosierdzia« św. Jana Pawła II".

Statuetkę w imieniu Sióstr i ks. Piotra odebrała Matka Aleksanda. Towarzyszyły jej siostry, które posługiwały w bocheńskim DPS.

- Z radością, wzruszeniem i wdzięcznością przyjmujemy tę nagrodę, ale także z pewnym zażenowaniem płynącym z poczucia, że zrobiłyśmy naprawdę to, co do nas należało w tym momencie, i całym przekonaniem, że wynika to z naszego powołania, posługi i misji. Rozumiemy, że ten przykład przyniósł też owoce w postaci większego dobra, które się rozszerzało i nadal się rozszerza przez ten czas, i za to jesteśmy wdzięczne Panu Bogu i wszystkim tym, którzy nas wspierali - mówiła matka Aleksandra.

- Życzymy sobie i wszystkim nam, żebyśmy dzisiaj w świecie byli szczególnie świadkami nadziei, bo jej bardzo potrzeba, i byśmy rozwijali naszą wyobraźnię miłosierdzia, do której zachęcał św. Jan Paweł II - dodała.

Siostry dedykowały nagrodę tym wszystkim, którzy służyli i wciąż służą pomocą najbardziej potrzebującym w tym niełatwym czasie.

Przypominamy archiwalną rozmowę z ks. Piotrem. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE