Reklama

Mielczanie! W Was nadzieja!

Opublikowano:
Autor:

Mielczanie! W Was nadzieja! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To wołanie o pomoc! Mielczanie, wesprzyjcie wolontariuszy, którzy pomagają niewidzącej matce, żonie, córce z Łysakówka. Kobieta po walce z nowotworem mózgu straciła wzrok. Warunki mieszkaniowe jej rodziny pozostawiają wiele do życzenia!

Znacie historię Józefy Mrozik - pisaliśmy o niej już kilkukrotnie. Matka dwóch córek, kochająca żona, bezinteresowna sąsiadka. Kilka lat temu usłyszała diagnozę: glejak wielopostaciowy - złośliwy nowotwór mózgu.

Choć po wielu trudach udało się pokonać chorobę, mieszkanka Łysakówka straciła wzrok. Jej dom nie jest dostosowany do nowych warunków, wymaga generalnego remontu. Z pomocą ruszyli ludzie dobrego serca: mieszkańcy gmin Borowa i Czermin, Fundacja Fabryki Marzeń, lokalni przedsiębiorcy, uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych, strażacy.

Udało się wymienić dach. Wszystko dzięki hojności firmy ze Specjalnej Strefy Ekonomicznej, firm i wolontariuszy. Zniknął rakotwórczy azbest. Ale mieszkanie trzeba jeszcze ocieplić i przygotować do nadchodzącej zimy. Drodzy mielczanie! W Was siła! Pomóżcie! Rodzina nie musi kolejne miesiące marznąć, może godnie żyć we własnym domu!

Wolontariusze, którzy czuwają nad remontem, szukają transportu, który mógłby zabrać z Pińczowa do Łysakówka płyty gips-karton. - Otrzymaliśmy taką darowiznę od firmy SINIAT, ale trzeba ją samemu odebrać - mówią nam organizatorzy całego przedsięwzięcia: - Potrzebujemy samochodu, który zabierze z firmy 6 ton, objętościowo 3 palety, płyty o wymiarach - długość 260 i szerokość 120.

W razie dodatkowych pytań można kontaktować się z Aleksandrą Kwapisz: aleksandra.kwapisz@fabrykimarzen.org lub tel. 604963031
Można również zadzwonić do redakcji Korso: 17 7884195

Wolontariusze ponadto potrzebują wypożyczyć rusztowanie elewacyjne oraz wsparcia kierownika nadzoru przy elewacji. Możesz pomóc? Zadzwoń do nas!

Historia Józefy Mrozik była tematem wielu naszych artykułów:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE