Reklama

Mielczanie! Pomóżcie!

Opublikowano:
Autor:

Mielczanie! Pomóżcie! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Niejednokrotnie pisaliśmy o Józefie Mrozik z Łysakówka, która od kilku lat zmaga się z ciężką chorobą, złośliwym nowotworem mózgu. Choć wygrała walkę z glejakiem, straciła wzrok. Jest niezdolna do pracy. Tymczasem zbliża się zima, a jej dom jest niedostosowany do niskich temperatur. Pomóżmy jej godnie żyć.

Dzięki wielu osobom – sąsiadom, mieszkańcom gmin Borowa i Czermin, wolontariuszom z Fundacji Fabryki Marzeń, lokalnym przedsiębiorcom, strażakom, uczniom Zespołu Szkół Budowlanych – udało się już wiele zorganizować i zrobić. Niedawno, dzięki hojności firmy ze Specjalnej Strefy Ekonomicznej udało się wymienić dach. Stary z rakotwórczego azbestu zastąpiono nowym. Ale do zrobienia pozostało jeszcze wiele – nadchodzi zima, więc mieszkanie trzeba jeszcze ocieplić. Konieczny jest także remont łazienki.

Będzie nowa łazienka
Fundacja Fabryki Marzeń ogłosiła konkurs dotyczący wyboru projektu nowej łazienki dla rodziny Mrozików. Autorką obydwu biorących udział w konkursie projektów jest Karolina Fydrych z firmy Opoczno Łazienki. Ostatecznie w głosowaniu zwyciężyła aranżacja w beżowo-brązowej kolorystyce, która bardzo spodobała się również całej rodzinie Mrozików. Płytki oraz wyposażenie łazienki dostarczy firma Cersanit Polska.

Szukamy transportu
Firma Siniat z Pińczowa przekazała także darowiznę w postaci płyt gips – karton. Wolontariusze, którzy czuwają nad remontem, szukają teraz transportu, który mógłby je odebrać z Pińczowa i przewieźć do Łysakówka.

- Potrzebujemy samochodu, który zabierze z firmy 6 ton, objętościowo 3 palety, płyty o wymiarach - długość 260 i szerokość 120. Jeżeli ktoś mógłby pomóc, prosimy o kontakt – apelują wolontariusze. Ponadto potrzebują jeszcze wypożyczyć rusztowanie elewacyjne oraz poszukują wsparcia kierownika nadzoru przy elewacji.

W razie dodatkowych pytań można kontaktować się z Aleksandrą Kwapisz: aleksandra. [email protected] org lub dzwoniąc pod numer: 604963031. Można również zadzwonić do redakcji Korso: 17 7884195.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE