Reklama

Miejskie leżaki czekają na mielczan

Opublikowano: ndz, 28 cze 2020 11:42
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Par sensoryczny styku ulic Sękowskiego i Lelewela zmienia się niemal z dnia na dzień. W oczy najbardziej rzucają się kolejne elementy infrastruktury. W kompleksie zamontowano już m.in. miejskie leżaki i urządzenia do zabawy dla dzieci.

Niezagospodarowane jak dotąd tereny zielone przy siedzibie Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Mielcu nabierają nowych kształtów. W jego obrębie powstały już spacerowe alejki, a także ulokowano pierwsze urządzenia do zabawy i edukacji dla dzieci.

Odpoczywającym w parku z pewnością przypadną do gustu zamontowane niedawno ławki, miejskie leżaki oraz ozdobne kamienie, które w swoim założeniu również pełnić będą funkcje siedzisk.

Jako, że park stanowić ma przestrzeń przyjazną osobom z dysfunkcjami sensorycznymi i motorycznymi, w jego obrębie pojawiły się już pierwsze dedykowane takim osobom urządzenia. Warto podkreślić, że również dobór szaty roślinnej w dużej mierze podyktowany został specjalnymi potrzebami osób z dysfunkcjami. Zasadzone tu enklawy roślinne w przyszłości służyć będą poznawaniu walorów smakowych i zapachowych przez podopiecznych sąsiadującej z parkiem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz wszystkich odwiedzających park.

Zadanie będzie kosztować 1 396 095,94 zł i zostanie dofinansowane ramach projektu pn. „Przebudowa zdegradowanych obiektów na terenie MOF Mielec w celu nadania im nowych funkcji społecznych”.

 


CZYTAJ TAKŻE:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.