Reklama

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w Szkole Podstawowej nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Mielcu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: nadesłane

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w Szkole Podstawowej nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Mielcu - Zdjęcie główne

foto nadesłane

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Szkole Podstawowej nr 9 w Mielcu, we wtorek (21 lutego) odbył się Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto na stałe wpisało się w kalendarz szkolny. We wszystkich klasach na uczniów czekały ciekawe konkurencje związane z językiem polskim. Przeczytajcie.

- We wtorek 21 lutego od rana po korytarzach szkolnych grasowały: Językołamaczka, Tropicielka Błędów oraz Ekspertka Frazeologiczna, które zapraszały do wspólnej zabawy z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Jest to święto, które na stałe wpisało się w kalendarz naszych szkolnych imprez. W tym roku można się było sprawdzić w następujących konkurencjach: "Frazeologiczny zawrót głowy" oraz "Połam język na języku". - opowiadają organizatorzy.

Dodatkowo we wszystkich klasach odbyły się okolicznościowe lekcje. Klasy IV-VI rozegrały grę edukacyjną, której celem było uratowanie języka polskiego przed zagładą złośliwych Językożerców. Osiemnaście tabliczek z zadaniami czekało na śmiałków, którzy zmagali się z zagadkami językowymi, rozwiązywali rebusy i poprawiali błędy. W klasach VII-VIII  został zorganizowany quiz, który wyłoni Szkolnego Mistrza/Mistrzynię Języka Polskiego. Do wspólnej zabawy włączyły się też dzieci z klas I-III, które tego dnia wzięły udział w Konkursie Kaligraficznym. Z zagadkami językowymi udaliśmy się również do szkolnej świetlicy, gdzie najmłodsi z wielkim entuzjazmem i kreatywnością podeszli do zadań.

- Dziękujemy dyrekcji, uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy tego dnia chętnie bawili się razem z nami. - zaznaczają nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Mielcu.

Zorganizowano również konkursy, które towarzyszyły obchodom święta. Były to: "Frazeologizm na plakacie", quiz językowy oraz Konkurs Kaligraficzny. W dniu 27 lutego w gabinecie Dyrektora szkoły odbyło się wręczenie nagród laureatom oraz wyróżnionym w tych  konkursach.

Organizatorkami Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego były: Anna Bożek, Małgorzata Wesołowska, Ewa Bryła oraz Urszula Juras.

Święto było okazją do dobrej zabawy i uśmiechu, który towarzyszył uczniom w salach i na korytarzach szkolnych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy