Reklama

Gmina Tuszów Narodowy. Szkoła w Czajkowej będzie miała patrona

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UG Tuszów Narodowy

Gmina Tuszów Narodowy. Szkoła w Czajkowej będzie miała patrona - Zdjęcie główne

Gmina Tuszów Narodowy. Szkoła w Czajkowej będzie miała patrona | foto UG Tuszów Narodowy

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To już pewne! Szkoła Podstawowa w Czajkowej będzie miała patrona. Tak zdecydowała społeczność szkolna oraz radni gminni. A kto będzie dobrym duchem szkoły?

Na gminnej sesji w Tuszowie Narodowym, 23 lutego, radni gminni przegłosowali uchwałę o nadaniu imienia Szkole Podstawowej w Czajkowej.  

- Nasza szkoła od wielu lat przygotowuje się do przyjęcia imienia św. Jana Pawła II. Jest to wspólna decyzja zarówno rodziców, uczniów, jak i nauczycieli. Dowodem jest na to uchwała podjęta już prawie dwa lata temu przez radę pedagogiczną o przygotowaniach do tego wydarzenia oraz wniosek do pana wójta i Rady Gminy Tuszów Narodowy o nadaniu imienia świętego Jana Pawła II. Jan Paweł II uwrażliwiał na wartości ludzkiego życia, w tym życia najmniejszych. Przekonywał, że dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. W myśl tych słów chcemy nasze postępowanie i wychowanie ukierunkować na rozwój kolejnych pokoleń uczniów naszej szkoły. Papieska nauka o wartości każdego człowieka jest również wezwaniem dla uczniów, by odnosili się do siebie z wzajemnym szacunkiem ponad wszelkimi różnicami i podziałami. Pragniemy, aby wybór tego wyjątkowego człowieka, tolerancyjnego chrześcijanina, oddanego ojczyźnie Polaka na patrona naszej szkoły przyczynił się do kształtowania w naszych uczniach postaw, które są odzwierciedleniem stylu jego życia i treści nauczania. Pragniemy, aby patron naszej szkoły uosabiał wartości uniwersalne, ale bliskie uczniom, nauczycielom i rodzicom. Był pomocny w edukacji i wychowaniu kolejnych pokoleń młodzieży. Prosimy o przegłosowanie uchwały o nadaniu imienia Świętego Jana Pawła II - argumentowali nauczyciele ze szkoły w Czajkowej.

Do słów nauczycieli odniósł się wójt gminy Andrzej Głaz:

 - Bardzo się cieszę z tej sytuacji. Jedyna szkoła w naszej gminie, która nie miała patrona, teraz będzie go miała, i to tak wielkiego. Do tych wszystkich wspaniałych patronów szkół, których mamy, czyli wzorów do naśladowania dla dzieci, dla młodzieży, ale również i dla nas wszystkich, dołączy Święty Jan Paweł II w Czajkowej. Jak wiem z przekazów, była to jeszcze intencja wieloletniej zmarłej już dyrektor szkoły, Józefy Lis, a teraz to było kontynuowane przez obecną dyrektor, Elżbietę Flis i przez panie, które są z nami dzisiaj, a obecnie sprawują funkcję w zastępstwie pani dyrektor.  Bardzo się cieszę i myślę, że nie będzie problemu, żeby to przegłosować i wszyscy pewnie spotkamy się na uroczystości związanej z nadaniem, już uroczystym,  imienia Świętego Jana Pawła II.

Uchwała została przyjęta jednogłośnie.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy