Reklama

Międzynarodowe przyjaźnie

Opublikowano:
Autor:

Międzynarodowe przyjaźnie  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Grupa sześciu uczniów z Zespołu Szkół Budowlanych wzięła udział w międzynarodowym spotkaniu uczestników projektu Erasmus+ " From Columbus to Atlantis" w partnerskiej szkole Osnovna Sola Pivka w Słowenii.

Spotkanie odbyło się w dniach 6-11.10.2019. Do miejscowości Pivka przyjechało także po sześciu uczniów z Włoch, Anglii i Cypru. Tematem spotkania była "Podroż od Zera do Jeden". Uczniowie w międzynarodowych grupach tworzyli w języku angielskim wirtualne biura podroży i opracowywali oferty wycieczek dla klas szkolnych w sześciu krajach europejskich. Popołudniami zwiedzali największą w Europie krasową jaskinię Postojna, wjechali na największą skocznię narciarską w Planicy, zwiedzali hodowlę koni lipicanerów i oglądali pokaz szkoły ujeżdżenia. Byli też nad morzem w prześlicznej historycznej miejscowości Piran.

Każdy z mieleckich uczniów miał inne zadanie. Jakub Tabor tworzył wirtualny collage zdjęć, filmów i tekstów z całej trasy podroży z Mielca do Pivka. Wykorzystywał tu przeprowadzone w trakcie lotu wywiady z pilotami i stewardessami. Wiktoria Maziarz była liderem grupy przygotowującej wycieczkę do Krakowa, Wieliczki, Oświęcimia i Zakopanego. Koordynowała prace sześciu uczniów z innych krajów. Dominika Moryl wyszukiwała środki transportu na Cyprze. Natalia Czapiga opisywała miejsca warte zobaczenia we Włoszech. Marcelina Branas poszukiwała miejsca warte zobaczenia w Londynie i ustalała koszty. Wojciech Jachorek zajmował się kalkulacją kosztów dodatkowych wycieczki w Słowenii.

Powstałe oferty wirtualnych biur podróży zyskały duże uznanie, nie tylko wszystkich obecnych w Słowenii nauczycieli z pięciu krajów, ale i właścicielki biura podróży Postojna, które patronowało temu przedsięwzięciu. Pełni wrażeń i nowych międzynarodowych znajomości wrócili do kraju nie tylko z większą znajomością języka angielskiego, ale i szerszymi horyzontami europejskimi.

Informacja i zdjęcia: ZSB

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE