Reklama

Miasto Mielec czeka podwyżka cen prądu o ponad 700 procent!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: ŁJ

Miasto Mielec czeka podwyżka cen prądu o ponad 700 procent! - Zdjęcie główne

Prezydent Wiśniewski spotkał się z przedstawicielami wszystkich miejskich instytucji. | foto ŁJ

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto Mielec w swoim budżecie na pokrycie kosztów związanych z zużyciem energii elektrycznej zwykle zabezpiecza kwotę ok 5 mln złotych. Tym czasem już teraz wiadomo, że będzie ogromna podwyżka. Wstępnie za roczne zużycie prądu w miejskich jednostkach zapłacimy ponad 20 mln złotych. To podwyżka ponad 700 procent.

Rok 2023 będzie trudnym, głównie za sprawą nieuchronnych wzrostów cen energii elektrycznej, cieplnej i innych kosztów. Prezydent Jacek Wiśniewski zaprezentował dane, które wskazują na ponad 700% wzrost cen energii elektrycznej w 2023r. w porównaniu z rokiem 2022, w odniesieniu do wszystkich jednostek organizacyjnych gminy oraz spółek w których udziały ma miasto. Wynikiem przetargu ogłoszonego na zakup energii elektrycznej jest oferta według której Gmina Miejska Mielec zapłaci za prąd ponad 24 mln złotych brutto więcej niż w roku bieżącym!! Kwota jaką miasto zapłaci za energię elektryczną w 2022 roku to 4 068 958,45 zł, a otrzymana oferta na rok 2023 wynosi 28 543 474,96 zł. 

Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski organizowął spotkanie z kierownikami wszystkich podległych mu jednostek. Opracowywany jest w mieście plan znacznego ograniczenia zużycia prądu w miejskich instytucjach, tak aby zmniejszyć koszty. W innych miastach planuje się ograniczenia w dostępnie do budynków miejskich, a także zgaszenie miejskiego oświetlenia. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy