reklama

MDP Surowa/Górki ponownie sprzątała Wisłę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

MDP Surowa/Górki ponownie sprzątała Wisłę - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
5
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościW malowniczej miejscowości, społeczność lokalna po raz kolejny podjęła wyzwanie sprzątania brzegów Wisły. Akcja Czysta Wisła, która odbywa się od 30 sierpnia do 15 września 2024 roku, to nie tylko wyraz troski o środowisko, ale także okazja do edukacji ekologicznej. W tym roku uczestnicy, w tym Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Surowej/Górki, ponownie zmobilizowali się, by zadbać o czystość najdłuższej rzeki w Polsce.
reklama

Wspólna praca i zaangażowanie

W ubiegłym roku członkowie MDP Surowa/Górki przeprowadzili sprzątanie na 214. kilometrze Wisły, co spotkało się z dużym uznaniem. Tegoroczna akcja była kontynuacją tych działań, a zaangażowanie uczestników ponownie było ogromne. Sołtys Stanisław Miłoś, który pomógł w organizacji, podkreślił znaczenie wspólnych wysiłków na rzecz ochrony środowiska. Nie tylko członkowie MDP i lokalni mieszkańcy wzięli udział w tej inicjatywie. Wsparcie logistyczne i duchowe zapewniły również mamy z okolicy, które przygotowały poczęstunek dla wszystkich uczestników. Dzięki ich wysiłkom, wolontariusze mogli cieszyć się ciepłymi posiłkami.

Cel akcji Czysta Wisła

Akcja Czysta Wisła to ważna inicjatywa edukacyjno-ekologiczna w Polsce. Jej celem jest nie tylko sprzątanie brzegów Wisły i jej dopływów, ale również edukacja ekologiczna i promowanie proekologicznych postaw. W ciągu 17 dni wolontariusze planują posprzątać łącznie 1047 km brzegów Wisły, od źródeł na Baraniej Górze, aż do ujścia w Bałtyku. Dodatkowo, sprzątane są również dopływy, takie jak Brda, Radomka, San, Soła czy Wieprz.

Statystyki z 2023 roku

W zeszłorocznej edycji akcji udział wzięło ponad 11 tysięcy osób, w tym wolontariusze, wędkarze, strażacy ochotnicy, harcerze, kajakarze, aktywiści Polskiego Czerwonego Krzyża i członkowie lokalnych stowarzyszeń. Łącznie zebrano aż 9650 worków śmieci, co stanowiło blisko 110 ton odpadów. Te imponujące wyniki są dowodem na to, że wspólne działania mogą przynieść wymierne efekty.

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama