Reklama

Matury ponad wojewódzką średnią

Opublikowano:
Autor:

Matury ponad wojewódzką średnią - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 100% i dwa inne, bardzo bliskie setce wyniki – taką zdawalność matur osiągnęły licea stanowiące dziś czołówkę powiatu. Wcale nie gorzej powiodło się technikom, w których odsetek sukcesów, liczący przeszło 79%, o 12% przewyższył średnią wojewódzką.

Do tegorocznej matury w powiecie mieleckim przystąpiło przeszło 900 uczniów, w całym województwie zaś – 16 891.

Matma uziemia, ale straszy mniej
Z którymi z podstawowych przedmiotów młodzi mieszkańcy Podkarpacia poradzili sobie najlepiej? Jak wynika z informacji Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej z Krakowa, największą, bo 98-procentową zdawalność odnotował język polski, ze średnią uzyskiwanego  wyniku na poziomie 59%. Jeszcze lepiej, bo z przeciętnym wynikiem 69%, maturzyści kończyli swój egzamin z języka angielskiego. W tym przypadku jednak ostateczna zdawalność matury była nieco niższa i sięgnęła poziomu 94%.

Królowa nauk z kolei – matematyka – jak co roku „uziemiła” największą ilość uczniów, średnio – co szóstego. I choć dla osób tych maturalny bilans pisze się zdecydowanie na minus, nie da się ukryć, że z globalnego punktu widzenia absolwenci liceów i tak z matematyką radzą sobie coraz lepiej. W końcu liczby jasno mówią o tym, że coroczny maturalny „postrach” przechytrzony został przez 83% uczniów i to ze średnim wynikiem rzędu 57%.

Więcej w 28 numerze Korso

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE