Reklama

Maszyny zastąpiły kasy

Opublikowano:
Autor:

Maszyny zastąpiły kasy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Opłatomaty zajęły miejsce tradycyjnych kas w starostwie. Klienci urzędu szybciej i sprawniej będą mogli dokonywać opłat – zarówno w siedzibie starostwa przy ul. Wyspiańskiego, jak i w wydziale komunikacji przy ul. Sękowskiego.

Opłatomat jest tylko jednym z usprawnień, które zastosuje powiat w wydziale komunikacji.

– Docelowo chcemy zlikwidować kolejki. Już niedługo wprowadzimy system kolejkowy, który uporządkuje i usprawni obsługę klientów – mówił starosta Zbigniew Tymuła.

Opłatomaty przygotował dla starostwa Bank PKO BP.  - Są to urządzenia najnowszej generacji, jedne z nielicznych w regionie. Opłatomaty zainstalowane przez nasz bank posiadał do tej pory tylko Urząd Miasta w Rzeszowie – podkreślał Sławomir Kozioł, dyrektor Regionalnego Centrum Korporacyjnego w Rzeszowie Banku PKO BP.
Bank nawiązał ze starostwem współpracę, która ma potrwać pięć lat. Jednym z jej elementów była instalacja opłatomatów. Urządzenia już działają. W korzystaniu pomagają pracownicy starostwa.

- W kasach automatycznych można zapłacić należność z tytułu opłat komunikacyjnych i skarbowych, za udostępnienie zasobu geodezyjnego i kartograficznego, z tytułu użytkowania wieczystego gruntu za najem, za dziennik budowy, za karty wędkarskie, za karty parkingowe, za kserokopie dokumentów – wyliczała Irena Turek, skarbnik powiatu. Dodała, że opłat dokonywać można zarówno gotówką, kartą płatniczą, jak i aplikacją mobilną, a opłatomat wydaje resztę w banknotach oraz bilonie. Przetarg na wprowadzenie w starostwie elektronicznego systemu kolejkowego już rozstrzygnięto. We wtorek, 18 lipca, powiat wyłonił wykonawcę, który zajmie się dostawą i montażem szeregu urządzeń – w tym m.in. bileterów, wyświetlaczy i terminali stanowiskowych czy nagłośnienia. Ta sama firma wdroży wspomniany już system kolejkowy i uruchomi oprogramowanie do rezerwacji wizyt przez internet.

Wykonawca zadeklarował, że wykona powierzone mu zadanie w ciągu trzech tygodni od podpisania umowy. Zadanie kosztować będzie 45 387 zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE