Reklama

Marszałek odpowiada na obawy Wójta Józefa Piątka

Opublikowano:
Autor:

Marszałek odpowiada na obawy Wójta Józefa Piątka  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak ostatecznie będą wyglądać drogi dojazdowe do nowej przeprawy mostowej? Mamy odpowiedz z Urzędu Marszałkowskiego Woj. Podkarpackiego.

- Rok 2018 będzie dla nas bardzo ważny z innego powodu. Trwają obecnie prace projektowe nad drugą przeprawą mostową dla Mielca. Inwestycja ta przebiega przez tereny Chorzelowa, Złotnik i Rzędzianowic. - Mam nadzieje, że Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich przy udziale Marszałka, który jest głównym inwestorem tego zadania, zastosuje rozwiązania jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców naszej Gminy – powiedział wójt Józef Piątek.

Komunikat:

Odnosząc się do wystąpienia wójta gminy Mielec Józefa Piątka podczas konferencji informujemy, że nie zapadły jeszcze wiążące decyzje ws. przebiegu nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 984. Wątpliwości ws. kształtu skrzyżowań na wspomnianej drodze pochodzą z obrad tzw. rady projektu. Są to spotkania przedstawicieli inwestora (PZDW oraz Urząd Marszałkowski), wykonawcy i zainteresowanych samorządów, służące wymianie uwag, propozycji i sugestii dotyczących realizacji wspomnianej inwestycji. Takie Rady organizowane są w przypadku wszystkich realizowanych przez PZDW projektów.

Priorytetem dla inwestora jak i wykonawcy jest bowiem zastosowanie najbardziej optymalnych rozwiązań zarówno dla pojazdów jak i pieszych oraz złagodzenie ewentualnych konfliktów społecznych związanych z wywłaszczeniami.

Podczas konferencji wójt poinformował, że cyt. "Miały być skrzyżowania o ruchu okrężnym
w Złotnikach, Chorzelowie  i w okolicach ulicy Sienkiewicza. Koncepcja się troszeczkę zmienia na zwykłe, czterowylotowe skrzyżowania". W zakresie skrzyżowań do koncepcji wprowadzona została do tej pory jedna zmiana. Dotyczy budowy skrzyżowania skanalizowanego z sygnalizacją świetlną
z drogą powiatową nr 1143R w Złotnikach w miejscu, gdzie początkowo planowane było rondo. Jest ona wynikiem interwencji mieszkańców, właścicieli nieruchomości, zlokalizowanych w niewielkiej odległości od planowanego ronda – jeden wniosek dotyczył budynku mieszkalnego, drugi usługowego (rondo przylegałoby praktycznie bezpośrednio do ściany budynku, który dodatkowo zostałby pozbawiony parkingu).

Już po Radzie Projektu, na podstawie analizy natężenia ruchu przeprowadzonej przez wykonawcę zostało zaprojektowane takie skrzyżowanie skanalizowane z sygnalizacją świetlną, które spełni tę samą rolę co rondo, przy dużo mniejszej zajętości terenu. Jest to zatem koncepcja taka
o jaką postulował wójt. Koncepcja dotycząca pozostałych skrzyżowań wciąż zakłada budowę rond. Wszystkie kwestie rozpatrywane podczas Rad Projektu muszą być i tak zatwierdzone później przez inwestora.

- Rady projektu są właśnie po to aby przedstawiać wątpliwości i je rozwiązywać. To jest miejsce do dyskusji i wyrażania swoich poglądów na temat koncepcji. Tak było właśnie w tym konkretnym przypadku. Sprawa skrzyżowań jest jedną z wielu, które padają podczas rad projektu. Poruszanie tematów poprzez media nie służy szybkiemu i zgodnemu zakończeniu procesu projektowania tej jakże trudnej i potrzebnej inwestycji dla mieszkańców powiatu mieleckiego - powiedział marszałek Władysław Ortyl.

Kolejna Rada Projektu zaplanowana została na 10 października.

Tomasz Leyko

Rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE