Reklama

Marek Chrzanowski były szef KNF pochodzi z Mielca

Opublikowano:
Autor:

Marek Chrzanowski były szef KNF pochodzi z Mielca  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak ujawniła Gazeta Wyborcza Marek Chrzanowski były już przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego, miał zaoferować przychylność dla Getin Noble Banku w zamian za 40 mln złotych.

Afera w Komisji Nadzoru Finansowego od wczoraj zdominowała wszystkie ogólnopolskie media. Wszystko przez wtorkową publikację Gazety Wyborczej, która opisała ten przypadek. Zdaniem Gazety w marcu doszło do spotkania szefa KNF Marka Chrzanowskiego z właścicielem Getin Noble Banku Leszkiem Czarneckim. O przebiegu spotkania dziennikarze wiedzą dzięki nagraniu, którego dokonał Czarnecki. Zdaniem Wyborczej Chrzanowski zaoferował przychylność dla Getin Noble Banku w zamian za 40 milionów złotych.  

Marek Chrzanowski urodził się w Mielcu. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie uzyskał stopnie naukowe doktora nauk ekonomicznych SGH a później jeszcze habilitację. W październiku 2015 roku został członkiem Narodowej Rady Rozwoju powołanej przez prezydenta Andrzeja Dudę. W styczniu 2016 roku z rekomendacji Prawa i Sprawiedliwości Senat powołał go w skład Rady Polityki Pieniężnej na sześcioletnią kadencję. We wrześniu 2016 roku złożył rezygnację z członkostwa w RPP. W październiku 2016 roku powołany przez premier Beatę Szydło na stanowisko szefa Komisji Nadzoru Finansowego na pięcioletnią kadencję. 

źródło: Wikipedia

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE