Reklama

Mandaty za niezasłanianie nosa i ust. Zobacz ile ich już wystawiono

Opublikowano:
Autor:

Mandaty za niezasłanianie nosa i ust. Zobacz ile ich już wystawiono  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Za niezasłanianie usta i nosa w miejscach gdzie jest taki obowiązek policjanci wystawili do tej pory 19 tys. mandatów. Taką informację przekazał dziś (4 października) sierż. szt. Mariusz Kurczyk z Komendy Głównej Policji. Podał także ilu policjantów przebywa aktualnie na kwarantannie. W naszym regionie najgorzej z tym jest w Komendzie Powiatowej Policji w Dębicy.

Jak podał Mariusz  Kurczyk, w sumie od początku pandemii funkcjonariusze wykonali ponad 3,6 mln działań w związku ze zwalczaniem koronawirusa.  19 tys. osób  ukarali mandatem  w związku z nieprzestrzeganiem obowiązku zasłaniania nosa i ust. 161 tys. osób zostało pouczonych, a w 7,3 tys.  przypadkach skierowane zostały  wnioski do sądu.

 Zgodnie z ustawą o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, za niezakrywanie nosa i ust w miejscach gdzie jest  to obowiązkowe inspektor sanitarny może wymierzyć karę w wysokości od 5 tys. zł do 30 tys. zł.

Mariusz Kurczyk poinformował również, że ostatniej doby na kwarantannie przebywało 838 policjantów.

W naszym regionie najtrudniejsza sytuacja jest w Komendzie Powiatowej w Dębicy, gdzie do tej pory potwierdzono zachorowania na koronawirusa u 15 pracowników. Badania pozostałych są w toku.

 W tej trudnej sytuacji dębickich policjantów wspierają funkcjonariusze z ościennych komend powiatowych, w tym komendy z Mielca.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE