Reklama

Mamy pieniądze na budowę hali MOSIR

Opublikowano:
Autor:

Mamy pieniądze na budowę hali MOSIR - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gminie Miejskiej Mielec przyznano dofinansowanie w wysokości 17 milionów złotych na budowę nowej hali sportowo-widowiskowej. Obiekt, który powstanie przy ulicy Solskiego 1 w sąsiedztwie stadionu miejskiego zastąpi starą już rozebraną tzw. hangar arenę.

W dniu 1 czerwca Departament Infrastruktury Sportowej poinformował, że Minister Sportu i Turystyki zatwierdził aktualizację Planu Rocznego na rok 2017 do Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu.

Do ministerialnego dofinansowania zgłoszono 76 wniosków, z czego 40 rozpatrzono pozytywnie, 20 zakwalifikowano do planu wieloletniego, a 16 projektów nie zostało zakwalifikowanych do realizacji.

Gmina Miejska Mielec złożyła wniosek o dofinansowanie części sportowej nowego obiektu  - bez części basenowej. Koszt hali składającej się z sali głównej z widownią na około 3,5 tys. miejsc i boiskiem do piłki ręcznej oraz z sali treningowej z takiej samej wielkości boiskiem i zapleczem oszacowano na około 53,2 miliony złotych, z czego koszty kwalifikowane to 43,3 mln.

Uzyskane dofinansowanie w wysokości 17 mln zł. dla mieleckiej hali jest jednym z najwyższych jakie przyznano na rok 2017 dla obiektów o szczególnym znaczeniu dla sportu. Większe kwoty wsparcia uzyskało tylko miasto Bydgoszcz na rewitalizację kompleksu Astoria z budową 50 metrowego basenu krytego (25 mln), a także Uniwersytet Medyczny w Lublinie (18 mln) na budowę hali sportowo-widowiskowej i Uniwersytet Rzeszowski (18 mln) na Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE