Reklama

Reklama

Mamy naszego przedstawiciela w Zarządzie Polskiej Grupy Motoryzacyjnej. Zobacz kto

Opublikowano: 2 października 2020 12:59
Autor:

Mamy naszego przedstawiciela  w Zarządzie  Polskiej Grupy Motoryzacyjnej. Zobacz kto - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trzy nowe osoby weszły do zarządu Polskiej Grupy Motoryzacyjnej (PGM) podczas głosowania na Walnym Zebraniu Członków, które odbyło się 28 września tego roku. Jedna z nich reprezentuję firmę z Mielca.

Polska Grupa Motoryzacyjna (PGM) jest pierwszym w Polsce stowarzyszeniem, zrzeszającym wyłącznie polskich producentów części i akcesoriów motoryzacyjnych. Organizacja działa na terenie całego kraju, a o członkostwo mogą ubiegać się wyłącznie producenci z polskim kapitałem. PGM stawia sobie za cel tworzenie warunków sprzyjających rozwojowi polskich przedsiębiorstw przemysłu motoryzacyjnego.

CZYTAJ TAKŻE:Jest nowy dyrektor Domu Kultury w Przecławiu

Stowarzyszenie jest koordynatorem klastra o takiej samej nazwie. Od 2019 roku klaster „Polska Grupa Motoryzacyjna” posiada status Krajowego Klastra Kluczowego, przyznawany przez Ministerstwo Rozwoju tylko najlepszym organizacjom klastrowym, które mają kluczowy wpływ na polską gospodarkę.

W dniach 28-29 września odbyło się Walne Zebranie Członków Polskiej Grupy Motoryzacyjnej, na którym wybrano nowy zarząd organizacji. Na kolejną kadencję  ponownie wybrany został  Adam Sikorski - właściciela firmy PZL Sędziszów SA  (producent filtrów dla motoryzacji i baterii litowo-jonowych) i inicjator powstania Polskiej Grupy Motoryzacyjnej   oraz Karol Zielonka – zastępcę dyrektora ds. badawczych Sieci Badawczej Łukasiewicz – Przemysłowego Instytutu Motoryzacji.

Wśród trzech nowych członków zarządu  znalazła się przedstawicielka firmy motoryzacyjnej z Mielca -  Barbara Sztyler, dyrektor generalna firmy Sierosławski Group, producent komponentów motoryzacyjnych z tworzyw sztucznych i form wtryskowych.  Dwaj inni nowi członkowie to   Krzysztof Frelek – wiceprezes firmy FA Krosno SA (producent sprężyn gazowych) oraz Piotr Borucki – prezes firmy Tip-Topol sp. z o.o. (producent membran do zawieszeń pojazdów ciężarowych, autobusów i naczep).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.