Reklama

„Ludzie z pasją”, OSP Biały Bór i klub z Dobrynina z dużym wsparciem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 7 grudnia odbyło się w Mielcu uroczyste wręczenie promes z Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy. Ogłoszono wyniki naboru w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2023, gdzie do Powiatu Mieleckiego trafiło blisko 330 tys. zł.

- Cieszę się, że mogłem wesprzeć starania organizacji pozarządowych w ubieganiu się o środki. Nie byłoby tak dużego sukcesu, gdyby nie zaangażowanie Posła na Sejm RP Krzysztof Sobolewski, Fryderyk Kapinos Poseł na Sejm RP oraz Tomasz Poręba - Poseł do Parlamentu Europejskiego - poinformował Paweł Ciszczoń Ambasador Unijnego Dialogu Młodzieżowego Województwa Podkarpackiego.

Głównym celem Programu jest zwiększenie zaangażowania młodzieży i młodzieżowych organizacji pozarządowych w życie publiczne przez wsparcie inicjatyw młodzieżowych, wzrost ich znaczenia w życiu publicznym oraz ich wzmocnienie instytucjonalne. Szeroki zakres działań przewidzianych do objęcia wsparciem Programu służyć ma rozwojowi różnych form aktywności młodzieży w wielu formach organizacyjnych.

KGW Złotniki

Koło Gospodyń Wiejskich „Ludzie z pasją” w Złotnikach znalazło się na liście wniosków kwalifikujących się do dofinansowania w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2023.

Celem głównym programu jest zwiększenie zaangażowania młodzieży i młodzieżowych organizacji pozarządowych w życie publiczne przez wsparcie inicjatyw młodzieżowych, wzrost ich znaczenia w życiu publicznym oraz ich wzmocnienie instytucjonalne. Do konkursu ogłoszonego przez Narodowy Instytut Wolności przystąpiło 341 organizacji z całej Polski.

- Po pozytywnej ocenie formalnej nasz wniosek przeszedł ocenę merytoryczną i zdobył 105,75 punktów na 113 możliwych. Znalazł się wśród 128 ofert zakwalifikowanych do dofinansowania. - informuje Krystyna Florek z Koła Gospodyn Wiejskich w Złotnikach. 

Zadania objęte dofinansowaniem, a zaplanowane przez „Ludzi z pasją” dotyczą aktywizacji samorządów uczniowskich, organizacji młodzieżowych, ich aktualnych i potencjalnych członków. Projekt przewiduje nawiązanie porozumień o współpracy z 5 organizacjami młodzieżowymi oraz wyłonienie 30 beneficjantów. Przedsięwzięcie adresowane jest do osób między 15 a 29 rokiem życia, mieszkających na terenie Powiatu Mieleckiego.

- W ofercie naszego KGW znalazły się min. warsztaty i szkolenia prowadzone przez specjalistów, wyjazdy, spotkania i festyny integracyjne. Udział w nich będzie nieodpłatny. - zaznacza KGW Złotniki.

Realizacja przedsięwzięcia będzie trwała do końca 2023 roku. Zespół realizatorów przedsięwzięcia stanowią: Dorota Barnat, Krystyna Florek, Teresa Leś, Zofia Załucka. Osoby spełniające opisane kryteria i zainteresowane udziałem w projekcie zapraszamy do kontaktu. 

OSP Biały Bór

W środę 7 grudnia odbyło się przekazanie promes z Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy. 

- Wniosek, który złożyliśmy, został rozpatrzony pozytywnie i nasza jednostka otrzymała 75 000 zł na rozwój młodzieży w naszej miejscowości - opowiadają strażacy z OSP Biały Bór.

Potok Dobrynin Klub Sportowy

Przypomnijmy, że Klub Sportowy Potok Dobrynin oraz OSP Biały Bór pozyskały dofinansowanie w ramach  Funduszu Młodzieżowego edycja 2022. KS Potok Dobrynin otrzyma dotację w wysokości  81 465,00zł.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy