Reklama

Loty dronem i oprysk wałów w gminie Borowa. To działania przeciw ASF

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgodnie z decyzją podjętą przez Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego w Borowej, 9 września gmina Borowa przy współpracy z OSP Borowa przeprowadziła opryskiwanie wałów przeciwpowodziowych. W powietrzu pojawił się także dron. Natomiast mysliwi mają prowadzić odstrzał dzików.

Opryski zapachowe to jeden ze sposobów walki z wirusem ASF. Mają one zapobiec przemieszczaniu się dzików, a tym samym rozprzestrzenianiu się groźnej dla zwierząt choroby.

Teren objęty opryskiem obejmował wały od mostu na rzece Breń w Słupcu do ujścia do Wisły, dalej wzdłuż wałów rzeki Wisły z terenu gminy Borowa do ujścia rzeki Wisłoki w Ostrówku. Łącznie zabieg wykonano na odcinku około 18 km wałów przeciwpowodziowych o szerokości 16 m.

Pomysł na opryski zrodził się na posiedzeniu Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Borowej (6 września) z udziałem przedstawicieli rolników, sołtysów, radnych, rolników oraz myśliwych Koła Łowieckiego "Bażant" z Sadkowej Góry. Na spotkaniu wypracowano wspólne stanowisko w sprawie zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa ASF na terenie gminy Borowa.

Opryski przeciw ASF

Już 6 września rozpoczęły się loty specjalistycznym dronem, który ma określić miejsca występowania i liczbę dzików na terenie gminy. Gmina zakupiła środek odstraszający dziki i wykonała oprysk wałów.

Natomiast myśliwi Koła Łowieckiego "Bażant" będą prowadzić ciągły odstrzał dzików. Zadeklarowano pełną współpracę i wymianę informacji pomiędzy myśliwymi i zainteresowanymi stronami.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy