Reklama

Lotnicze świętowanie Aeroklubu Polskiego na Podkarpaciu [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Lotnicze świętowanie Aeroklubu Polskiego na Podkarpaciu [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Największe gwiazdy lotniczej akrobatyki, lotnictwa cywilnego i wojskowego znów gościły na Podkarpaciu, dając niezapomniany pokaz na 100-lecie Aeroklubu Polskiego.

Centralne Pokazy Lotnicze zgromadziły tysiące miłośników lotnictwa, z podziwem spoglądających w niebo na kunsztowne popisy czołówki polskiej i europejskiej akrobatyki lotniczej.

Niekwestionowanymi gwiazdami byli piloci z grupy Biało-Czerwone Iskry, niesamowicie na niebie prezentował się amerykański F-16. O zawrót głowy przyprawiał publiczność Jurgis Kairys, na zmianę z Arturem Kielakiem, Maciejem Pospieszyńskim i Łukaszem Czepielą. Precyzją zachwycali lotnicy z grupy Cellfast i Firebirds. Nie brakowało historycznych maszyn, a wisienką na torcie okazał się występ podniebnych „pirotechników” Tim Dews’a i Toma Dews’a.


Na ziemi pokazy podziwiał wicemarszałek województwa Piotr Pilch wraz z rodziną. W rozmowie z dziennikarzami podkreślał związki regionu z lotnictwem.


- To jest niezwykłe widowisko. Jestem szczęśliwy, że Aeroklub Polski na organizację Centralnych Pokazów Lotniczych wybrał nasz region. Muszę jednak zauważyć, że związki Podkarpacia z lotnictwem mają solidne podstawy i długą historię. Tu zlokalizowane jest 90% procent przemysłu lotniczego. To m.in. w zakładach w Mielcu i w Rzeszowie powstawały i wciąż powstają najważniejsze konstrukcje lotnicze wojskowe i cywilne. Na Politechnice Rzeszowskiej kształcą się piloci i konstruktorzy. O związkach naszego regionu z lotnictwem można mówić godzinami, nic dziwnego, że podkarpacka publiczność wyczekuje imprez tego typu. Najlepszym dowodem jest frekwencja na organizowanych przez urząd marszałkowski od kilku lat Podkarpackich Pokazach Lotniczych – mówił w rozmowie z dziennikarzami wicemarszałek Piotr Pilch.


Pokazy to także działania w zakresie promocji regionu. Na ten aspekt uwagę zwracał marszałek Władysław Ortyl, zapraszając na pokazy w Jasionce.


- Podczas pokazów będziemy prowadzić działania promocyjne, nie ma bowiem lepszej płaszczyzny, aby zaprezentować naszą inteligentną specjalizację jaką jest Lotnictwo i Kosmonautyka. Jesteśmy jedynym regionem w kraju, który wybrał właśnie taką dziedzinę w swojej Regionalnej Strategii Innowacji – mówił marszałek Władysław Ortyl.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE