Reklama

Lodowisko wraca do Mielca...

Opublikowano:
Autor:

Lodowisko wraca do Mielca... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na poświąteczny czwartek 27 grudnia zaplanowano ponowne uruchomienie sezonowego lodowiska w Mielcu. Przez co najmniej trzy najbliższe miesiące obiekt będzie ponownie funkcjonował przy ulicy Kusocińskiego, obok budynku szatniowego letniego kąpieliska.

Jest to miejsce, gdzie do końca lutego ubiegłego roku można było korzystać ze dotychczasowego lodowiska. Po kilkunastu latach zostało ono jednak zdemontowane w związku z rozbiórką popularnej „hangar areny” i przygotowaniem w tym miejscu placu budowy dla nowej hali sportowo-widowiskowej. Rozważano wówczas także przeniesienie lodowiska w inne miejsce (np. na teren obok pływalni na osiedlu Smoczka), ale nie pozwolił na to jego stan techniczny. 


W sezonie 2017/2018 mielczanie byli pozbawieni możliwości korzystania z lodowiska. Wszystko wskazywało na to, że tak samo będzie także tej zimy, jednak prezydent Mielca Jacek Wiśniewski zlecił pracownikom Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji znalezienie rozwiązania zastępczego. Takim ma być wypożyczenie przenośnego lodowiska i zainstalowanie go w miejscu poprzedniego. 


Nowe lodowisko ma 15 metrów szerokości i 20 metrów długości, a jego lokalizacja przy ulicy Kusocińskiego pozwala ponownie na skorzystanie z zaplecza szatniowego obok letnich basenów odkrytych. Obiekt będzie mógł podobnie jak wcześniej funkcjonować jeżeli temperatura powietrza nie przekroczy plus 10 stopni Celsjusza. Brak zadaszenia spowoduje jednak ograniczenia jego użytkowania przy padającym deszczu. 
Przygotowanie nowej tafli lodowiska przez specjalistyczną firmę z Kępna rozpoczęło się we wtorek 18 grudnia. Trzy dni później prace zostały zakończone i jeżeli warunki atmosferyczne na to pozwolą, to tuż po świętach w czwartek 27 grudnia nowe obiekt zostanie oddany do użytku. 


Lodowisko MOSiR Mielec przy ulicy Kusocińskiego będzie czynne od poniedziałku do piątku w dwóch turach w godzinach od 10.00 do 14.30, a następnie po przerwie od 16.00 do 20.30. W niedziele, święta i dni ustawowo wolne od pracy, będzie czynne w jednej turze w godzinach od 14.30 do 20.30

Cennik znajdziesz tutaj

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE