Reklama

Liczne dewastacje przedszkolnych placów zabaw w Mielcu

Opublikowano:
Autor:

Liczne dewastacje przedszkolnych placów zabaw w Mielcu  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zniszczone parapety budynku, pourywane kosze na śmieci, odkręcone i zabrane elementy ścianki wspinaczkowej, urwane huśtawki, zniszczone plandeki na piaskownicach – to tylko niewielka część powakacyjnych zniszczeń ogrodów znajdujących się na terenach należących do przedszkoli miejskich w Mielcu.

 

Większość ogrodów na terenie przedszkoli oraz szkół w Mielcu są otwarte także po godzinach pracy placówek. Głównie po to, by dzieci i młodzież mogły bez ograniczeń czasowych korzystać z uroków zabawy na placach. Zniszczenia, na przykład powyrywane ławki, poobijane kamieniami drzewa, powrzucane zapałki lub inne niedopałki pod styropian przy ociepleniu budynków to widok, który zastają pracownicy przedszkola bardzo często przychodząc o poranku do pracy.

Momenty zniszczeń wielokrotnie uchwycone są przez monitoring znajdujący się na terenie placówek, jednak nie o ukaranie sprawców chodzi lecz o zwiększenie świadomości wśród dzieci i młodzieży, stąd prośba do rodziców o zintensyfikowanie działań edukacyjnych oraz dawanie dobrego przykładu swoim pociechom.

Władze miasta apelują do mieszkańców Mielca o reakcję na takie zachowania. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE