Reklama

Reklama

Liczba zmarłych z powodu COVID -19 wciąż rośnie. W pow. mieleckim ponad 100 osób

Opublikowano: 18 grudnia 2020 13:38
Autor: | Zdjęcie: Fot. Archiwum

Liczba zmarłych z powodu  COVID -19 wciąż rośnie. W pow. mieleckim ponad 100 osób - Zdjęcie główne

Od początku pandemii w pow. mieleckim z powodu COVID 19 zmarło już 107 osób. | foto Fot. Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pod względem liczby zmarłych z powodu COVID -19 Polska w ostatnich tygodniach regularnie mieści w pierwsze piątce świata. W pow. mieleckim zmarło już ponad 100 osób, choć w ostatnich dniach liczba śmierci z powodu COVID-19 jest trochę mniejsza.

W październiku, kiedy nastąpiło  pierwsze, mocne uderzenie koronawirusa w Polsce z powodu tej choroby zmarło 3 015 osób, co daje średnią 97 dziennie. W listopadzie liczba ta wzrosła prawie czterokrotnie do 11 521  zgonów, co daje średnią 384 dziennie. Przez 18 dni grudnia jakie właśnie dziś minęły liczba  zmarłych osiągnęła 7 621, a średnia dzienna znów wzrosła do 423 osób.

Mówimy o liczbach zmarłych, choć za każdą z tych śmierci kryje się ból i cierpienie bliskich.

Pod względem liczby zmarłych z powodu  COVID -19 Polska w ostatnich tygodniach regularnie mieści w pierwsze piątce świata wymieniając się z takimi krajami jak USA, gdzie do tej pory zmarło najwięcej na świecie, prawie 300 000 ludzi, Brazylia, Indie, Meksyk, Wielka Brytania, Włochy.

 Najbardziej zobiektywizowanym porównaniem liczby zmarłych z powodu  COVID-19 pomiędzy poszczególnymi krajami jest odniesienie jej do 100 tys. mieszkańców. Gdybyśmy  też wzięli pod uwagę listopadowe zgony w Polsce z powodu COVID-19 (przypomnijmy 11 521 osób) to na 100 tys. zmarło 31 osób. Dla porównania w tym samym czasie we Włoszech 26, we Francji 23, w Hiszpanii 19, a w Niemczech tylko 7 osób.

Dotychczasowe, grudniowe dane dotyczące zmarłych z powodu COVID-19  są gorsze od listopadowych, więc pozycja Polski w tej niechlubnej statystyce też  się jeszcze  pogorszy.

W powiecie mieleckim liczba zmarłych z powodu koronawirusa przekroczyła symboliczne 100 osób 11 grudnia.  Od tego dnia zmarły kolejne 4 osoby, a w sumie od początku pandemii 107.

W przeciwieństwie do całej Polski, w której liczba zgonów z powodu koronawirusa wciąż rośnie, w powiecie mieleckim trochę spadła. Jeśli w listopadzie i początkach grudnia było to ponad 2 osoby dziennie, to w ostatnim tygodniu jest to 0,58 dziennie.

Na wyciąganie głębszych wniosków jest jednak trochę za wcześnie. Zobaczymy jak będą wyglądały następne tygodnie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.