Reklama

Lekcje w przyłbicach. Tylko być może uczeń kupi ją sobie sam

Opublikowano:
Autor:

Lekcje w przyłbicach. Tylko być może uczeń kupi ją sobie sam - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prowadzenie lekcji w przyłbicach oraz zajęć wychowania fizycznego na zewnątrz bez względu na warunki atmosferyczne. Takie są rekomendacje Adama Sidora, Podkarpackiego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego przed rozpoczynającym się rokiem szkolnym na Podkarpaciu. Ale kto za to zapłaci? I tu nie ma już niestety jednoznacznej odpowiedzi.

Według Adama Sidora przyłbice uczniom ma zapewnić dyrekcja danej szkoły, choć mogą je też kupić  dziecku rodzice.

Jolanta Sawicka, wicewojewoda podkarpacki również nie widzi problemu w tym,   żeby to rodzice zabezpieczyli dzieci w przyłbice. Inne  proponowane przez nią rozwiązanie   to  zakup przyłbic przez samorządy, którym podlegają szkoły.

Większość samorządów  na takie zakupy nie jest jednak przygotowana. Tym bardziej, że już od dawna dopłacają  duże kwoty do oświaty, a ich dochody spadają, ostatnio z  powodu koronawirusa i zmniejszonych wpływów podatkowych   od przedsiębiorców.

 Poza tym we wrześniu samorządy będą musiały znaleźć środki na podwyżki dla nauczycieli, których rząd nie zabezpiecza w całości. Już teraz ponoszą dodatkowe koszty związane z przygotowaniem szkół do nowego roku szkolnego  w tym  dostosowanie struktury organizacyjnej do nowych warunków, zmniejszenie liczebności grup, zapewnienie większej liczby personelu obsługowego, unikania wspólnych pomieszczeń, zaopatrzeniu szkół w środki do  dezynfekcji.

 Pomysł z przyłbicami  dla uczniów pojawił się w tym tygodniu. Wielu samorządowców nic na ten temat nie wie. Nie ma żadnych wytycznych ministerialnych.

Do początku roku szkolnego zostało półtoratygodnia. Jak to zwykle też bywa z problemem przyłbic zostaną dyrektorzy szkół i rodzice, którzy nie mając wyjścia  będą musieli rzeczywiście  sami zdobyć i kupić dziecku przyłbicę.

Na rynku jest w tej chwili wiele rodzajów  przyłbic, a koszt pojedynczej sztuki waha się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych.


CZYTAJ TAKŻE:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE