Reklama

Lasy przeszukane. Znaleziono 8 martwych dzików

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Starostwo Powiatowe

Lasy przeszukane. Znaleziono 8 martwych dzików - Zdjęcie główne

foto Starostwo Powiatowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W minioną sobotę 150 żołnierzy z 3 Brygady Wojsk Ochrony Terytorialnej przeszukiwali kompleksy leśne na terenie powiatu mieleckiego. W wyniku przeszukania znaleziono 8 padłych dzików.

Żołnierzy wspierali myśliwi z kół łowieckich, leśnicy, a także pracownicy Powiatowego Inspektoratu Weterynarii, Lasów Państwowych i Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Mielcu.

W wyniku przeszukania znaleziono 8 padłych dzików. Czy przyczyną padnięcia zwierząt był wirus ASF? odpowiedź na to pytanie dadzą badania w laboratorium w Puławach

Padłe zwierzęta znaleziono w okolicy Górki Goleszowskiej. Na miejscu pobrane zostały próbki do badań laboratoryjnych. Truchła zwierząt zabezpieczono do dalszej utylizacji, zgodnie z przyjętymi w tym zakresie schematami postępowania.

Teren, na którym znaleziono zwierzęta został poddany zabiegom bioasekuracyjnym, by ograniczyć prawdopodobieństwo rozprzestrzeniania się wirusa na przyległe tereny.

W ciągu najbliższych kilku dni na terenie Powiatu Mieleckiego odbędzie się seria spotkań mających na celu koordynację działań zabezpieczających powiat przed rozprzestrzenianiem się tej niebezpiecznej choroby. Najprawdopodobniej w najbliższym czasie powtórzona zostanie penetracja terenów leśnych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy