reklama

Starcia uliczne w Mielcu. Policja podaje przyczynę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: SzB

Starcia uliczne w Mielcu. Policja podaje przyczynę - Zdjęcie główne

foto SzB

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościWczoraj wieczorem na ulicy Miasteczko Młodego Robotnika w Mielcu dwie skonfliktowane grupy mielczan dążyły do konfrontacji. Policjanci prowadzą teraz czynności w sprawie nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń.
reklama

Wczoraj (27 czerwca)  wieczorem, około godziny 19.45 policjanci interweniowali wobec grupy osób, które zgromadziły się na ulicy Miasteczko Młodego Robotnika w Mielcu. Doszło tam do eskalacji konfliktu pomiędzy dwiema grupami mieszkańców Mielca, w tym grupy Romów.

reklama

Jak ustalili policjanci, podłożem konfliktu jest uszkodzenie ciała 16-letniego chłopca, przez 15-latka narodowości romskiej, do którego doszło na początku czerwca w rejonie Parku Leśnego „Górka Cyranowska”.

Szybkie działania policjantów doprowadziły do uspokojenia osób biorących udział w zbiegowisku. Nikt nie odniósł obrażeń. Funkcjonariusze legitymowali osoby, które mogły uczestniczyć w tym zajściu.

reklama

Policjanci gromadzą materiał dowodowy, zabezpieczają nagrania, docierają do świadków. Postępowanie ma wyjaśnić, czy doszło do nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych. Czynności są w toku.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo