Reklama

Kulisy rezygnacji z budowy wieży

Opublikowano:
Autor:

Kulisy rezygnacji z budowy wieży - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości „Brutalne ataki mielczan na Matkę Boską”, „wykorzystywanie wizerunku i świętości Matki Bożej”, „bezczeszczenie patronki naszego miasta” - to oficjalne powody, dla których radni miejscy PiS po roku przepychanek słownych zrezygnowali z pomysłu budowy wieży widokowej na Górce Cyranowskiej.

Oświadczenia są ostatnio w Mielcu modne. Jedni kontrują drugich w swoich oświadczeniach - i tak od przynajmniej kilku miesięcy. Wydaje się jednak, że przynajmniej na jakiś czas trend tworzenia oświadczeń będzie zawieszony. Powód? Radni miejscy klubu Prawa i Sprawiedliwości zrezygnowali z pomysłu budowy kilkudziesięciometrowej wieży.

Korekta planów
6 marca do prezydenta Daniela Kozdęby i przewodniczącego rady miasta dotarło pismo mieleckich stowarzyszeń, grup duszpasterskich i modlitewnych. - Plany budowy wieży spotkały się z niezrozumiałym szyderstwem największej świętości dla ludzi wierzących. Przez nagonki medialne ludzi wrogich Kościołowi Chrystusowemu i Matce Bożej dochodziło w wypowiedziach i w mediach do bezczeszczenia patronki naszego miasta – napisali przedstawiciele organizacji skupionych wokół parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Pod pismem podpisali się przedstawiciele Rycerstwa Niepokalanej, Rodziny Radia Maryja, Akcji Katolickiej, Róż Różańcowych Żeńskich i Róż Różańcowych Męskich. Swoje podpisy pod pismem zostawili też reprezentanci Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa, Klubu Inteligencji Katolickiej, Rady Duszpasterskiej oraz Apostolstwa Dobrej Śmierci.

W piśmie zaznaczają, że działania niektórych mieszkańców skłoniły ich do prośby o korektę planów inwestycyjnych. - Prosimy o wyrażenie zgody i podjęcie działań na ustawienie w miejscu, w którym był przewidywany montaż wieży widokowej, kolumny o wysokości wyższej niż rosnące drzewa, uwieńczonej figurą Matki Bożej Nieustającej Pomocy - czytamy w prośbie, którą magistrat przyjął 10 marca. W związku z tym planem zawiązał się Społeczny Komitet Budowy Statuy Matki Bożej w Mielcu.

10 marca do redakcji dotarło kolejne oświadczenie podpisane przez przewodniczącego Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości, Mariusza Ryniewicza. - W pełni uznajemy argumentację organizacji, że wieża widokowa stała się elementem zaciekłych ataków z Matką Bożą w tle. Mieszkańcy naszego miasta jeszcze kilka lat temu podczas rewitalizacji Góry Cyranowskiej  odnosili się do wieży z entuzjazmem i była to oczekiwana inwestycja. Co się stało w ciągu tych kilku lat? - pyta Ryniewicz.

- Uważamy, że realizacja inwestycji pod tytułem wieża widokowa, która mogłaby stać się atrakcją i wizytówką naszego miasta, w obecnej sytuacji nie może być kontynuowana - czytamy dalej. - Klub Prawa i Sprawiedliwości nie może pozwolić na dalsze wykorzystywanie wizerunku i świętości Matki Bożej do walki z budową wieży widokowej. Dla przypomnienia, jest ona patronką miasta Mielca od ponad 5 lat na podstawie dekretu watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów i przyjęta przez Radę Miejską w Mielcu - zaznacza w piśmie przewodniczący Klubu Radnych PiS.

Więcej w 11 numerze Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE