Reklama

Reklama

Kronospan buduje silos

Opublikowano: 24 czerwca 2019 13:21
Autor:

Kronospan buduje silos - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od kilku tygodni Kronospan w Mielcu realizuje nową inwestycję. To potężny silos w którym będzie przechowywany materiał do produkcji. Fabryka zapewnia, że ta inwestycja zminimalizuje uciążliwość produkcyjną na lokalne środowisko.

Docelowo powstaną dwa silosy o pojemności ponad 2000 m3 każdy. Będzie w nich przechowywany surowiec przygotowany do produkcji. Eksploatacja tych zbiorników pozwoli w znacznym stopniu ograniczyć składowanie rozdrobnionego surowca w otwartych magazynach. W ten sposób zmniejszy się do minimum wtórne pylenie z terenu zakładu w tym z obszaru składowania materiału. Na terenie zakładu trwają też prace nad wyłączeniem dwóch emitorów E23 i E23a. - Żadne z tych prac nie są prowadzone, by wybudować na terenie zakładu spalarnię. Kronospan Mielec ma suszarnię, która suszy materiał służący do produkcji płyt drewnopochodnych - głosi komunikat Kronospanu.

To kolejne inwestycje, po instalacji systemu ochrony jakości powietrza – UTWS, wprowadzeniu pomiaru i monitoringu ciągłego, które, jak informuje Kronospan - zminimalizują wpływ produkcji zakładu na środowisko.

- Inwestycje te wynikają z troski o środowisko i wywiązywania się zakładu z Pozwolenia Zintegrowanego. Badania niezależnych, akredytowanych laboratoriów, potwierdzają, że wprowadzone rozwiązania są skuteczne, a emisje zakładu są dużo poniżej przyznanych w Pozwoleniu Zintegrowanym norm - czytamy w komunikacie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +1 / -0

    Janeczek

    Artykuł sponsorowany przez kronospan