Reklama

Kosztowne przekroczenie granicy

Opublikowano:
Autor:

Kosztowne przekroczenie granicy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dwóch Pakistańczyków legalnie przebywający w Polsce postanowili zarobić "na lewo" i zorganizować przerzut przez naszą granicę państwa swojemu rodakowi. Za tą operację pobrali 4 tys. euro.

30 lipca około godziny 4.00 rano funkcjonariusze Straży Granicznej z Korczowej zaobserwowali w rejonie miejscowości Żmijowiska idącą pieszo od ukraińskiej granicy jedną osobę. Następnie osoba ta wsiadła do oczekującego po polskiej stronie pojazdu.

W tym momencie patrol funkcjonariuszy SG przystąpił do zatrzymania samochodu. Jednakże kierowca nie zareagował, a zdecydowanie przyspieszył. W tym momencie samochód wchodząc w zakręt uderzył w przydrożną  barierkę i wypadł z drogi. Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze zastali trzech młodych mężczyzn (23, 27 i 28 lat). Z uwagi na sytuację wezwano również pogotowie ratunkowe. Jeden z mężczyzn trafił na obserwację do szpitala. Okazało się jednak, że uszkodzenie ciała było powierzchowne i w tym samym dniu został wypisany.

Ze złożonych przez mężczyzn wyjaśnień wynika, że nielegalnego przekroczenia granicy z Ukrainy do Polski dokonał Qaisar S., 28 letni Pakistańczyk, natomiast dwóch jego rodaków legalnie przebywających w Polsce, zorganizowało mu przerzut. Za dotarcie do Niemiec miał im zapłacić 4 tys. euro.

Aktualnie, Pakistańczyk który dokonał nielegalnego przekroczenia granicy został w ramach readmisji uproszczonej przekazany z powrotem na Ukrainę, natomiast dwaj jego rodacy zostali ukarani mandatami karnymi po 500 zł każdy z nich i zwolnieni do miejsca zamieszkania.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE