Reklama

Kościół: Biskupi tarnowscy spotkali się dziś z Papieżem Franciszkiem

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: ks. Piotr Bajor / diecezja tarnowska

Kościół: Biskupi tarnowscy spotkali się dziś z Papieżem Franciszkiem  - Zdjęcie główne

Biskupi tarnowscy podczas wizyty Ad limina Apostolorum | foto ks. Piotr Bajor / diecezja tarnowska

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości "Posyłaj dalej księży Kościołowi powszechnemu. Nie zamykajcie się nigdy jako diecezja na Kościół powszechny" - powiedział papież Franciszek biskupowi tarnowskiemu Andrzejowi Jeżowi. W czwartek, w uroczystość świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza, biskup tarnowski i biskupi pomocniczy spotkali się w Watykanie z Ojcem Świętym Franciszkiem.

Biskupi z diecezji tarnowskiej są w czwartej grupie polskich hierarchów, którzy odwiedzają watykańskie urzędy, wspólnie się modlą w ramach wizyty ad limina Apostolorum. W czwartek 28 października biskupi z diecezji tarnowskiej spotkali się z papieżem Franciszkiem.

- Odczuliśmy jedność całego Kościoła, świadomość, że jesteśmy mocno związani z Ojcem Świętym - powiedział diecezjalnemu radiu RDN biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Podczas audiencji bp Andrzej Jeż zadał papieżowi pytanie związane z synodem, a po spotkaniu rozmawiał jeszcze z Ojcem Świętym.

- Papież z całą mocą powiedział do mnie: "Posyłaj dalej księży Kościołowi powszechnemu. Nie zamykajcie się nigdy jako diecezja na Kościół powszechny" - podkreśla bp Jeż.

- Ojciec Święty zna sytuację Kościoła w Polsce. Rozmawialiśmy z papieżem Franciszkiem w braterskiej, ojcowskiej atmosferze - powiedział radiu RDN z kolei bp Leszek Leszkiewicz.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy