Reklama

"Korona królów" zabłyśnie w Rzochowie

Opublikowano:
Autor:

"Korona królów" zabłyśnie w Rzochowie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Serial "Korona królów" zyskał już sobie stałe grono zwolenników. To dzięki niemu wielu ludzi miało okazję po raz pierwszy usłyszeć o pięknej Cudce i jej ojcu, rycerzu Pełce. A bohaterowie ci pochodzili z Rzochowa. Czemu więc nie wykorzystać tego faktu do promocji osiedla?

-  Rada osiedla. parafia św. Marka oraz OSP w Rzochowie będą organizować mały festyn charytatywny . "Korona królów" nas wspomoże i przekaże jakieś gadżety do licytacji - informuje Mariusz Mazur, przewodniczący Rady Osiedla Rzochów. - Trochę spóźniliśmy się z zaproszeniem aktorów, należało o to zabiegać trzy miesiące wcześniej .

 

To jednak nie koniec współpracy pomiędzy Rzochowem a serialem.

- Producent "Korony królów" zapowiedział, że pojawi się na naszym terenie, chce go oglądnąć. Mamy przecież wzgórze cmentarne  z lat, kiedy rozgrywa się "Korona krolów",  pozostałości po fosie  i kawałek widocznego wału ziemnego, króry bronił miasta Rzochów - wylicza Mariusz Mazur. - Rozmawiałem z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków  i prawdopodobnie w połowie wrześcia konserwatorzy przyjadą na nasz teren  i będziemy mogli wpisać go jako historyczny. Będziemy mogli to wykorzystać nie tylko do promocji Rzochowa, ale i Mielca - podkreśla.

 

To niejedyna forma promowania osiedla. Pojawił się pomysł, by nawiązując do historycznych tradycji tego miejksca, zorganizować tururniej rycerski z udziałem grup rekonstrukcyjnych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE