Reklama

Reklama

Kontrole punktów sprzedaży fajerwerków

Opublikowano: 29 grudnia 2019 23:56
Autor:

 Kontrole punktów sprzedaży fajerwerków - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzisiaj policjanci z komisariatu w Połańcu, kontrolowali na terenie miasta punkty sprzedaży fajerwerków pod kątem przestrzegania obowiązujących przepisów. Mundurowi przypominają, że wyroby pirotechniczne mogą być używane jedynie przez osoby dorosłe.

Podczas prowadzonych kontroli stoisk oferujących do sprzedaży wyroby i materiały pirotechniczne policjanci i strażak zwracali uwagę, czy osoby sprzedające fajerwerki posiadają wszystkie wymagane przepisami dokumenty oraz czy nie sprzedają ich osobom nieletnim.

Pamiętajmy, że wyroby pirotechniczne mogą być używane jedynie przez osoby dorosłe. Również ich sprzedaż osobom niepełnoletnim zagrożona jest grzywną, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Apelujemy i przypominamy, że tego typu wyroby dopuszczone do obrotu w naszym kraju powinny posiadać odpowiedni atest, instrukcję obsługi w języku polskim, a także m. in. nazwę producenta. Pamiętajmy, że fajerwerki są materiałami wybuchowymi i muszą być używane ostrożnie i zgodnie z instrukcją.

Zachowajmy ostrożność! Większość tego rodzaju wyrobów jest prawidłowo wykonana i oznakowana, ale nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa może doprowadzić do wypadku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.