Reklama

Konkurs Najsympatyczniejszej Seniorki Mielca. Trwa nabór

Opublikowano:
Autor:

Konkurs Najsympatyczniejszej Seniorki Mielca. Trwa nabór - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mielec staje się coraz piękniejszy, ale i coraz starszy. Już ponad 23% mielczan ma więcej niż 60 lat. Niedługo co czwarty mielczanin będzie seniorem. Starzejący się Mielec wcale nie musi stawać się smutny. Wręcz przeciwnie.

Dojrzały wiek niesie z sobą doświadczenie, a może nieść optymizm i radość. Wszystko zależy od nas, od tego, jak traktujemy życie, czego od niego oczekujemy. Seniorzy mogą wnosić w naszą mielecką rzeczywistość także optymizm i zabawę.

Z inicjatywy Mieleckiej Rady Seniorów i Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w listopadzie odbędą się Mieleckie Dni Seniora, pierwsze w historii naszego miasta.

Ich celem jest pokazanie, że wraz z wiekiem nie musi się kończyć pełna aktywność ludzi, że na emeryturze można i pomagać innym, i dobrze się bawić.  

W ramach Dni Seniora zaplanowano m.in. występy grup prezentujących osiągnięcia kulturalne środowisk seniorskich, wystawy twórczości artystycznej, prezentację aktywności fizycznej seniorów poprzez udział w happeningach sportowych oraz różnych zawodach sprawnościowych, prezentację innych form działalności i grup zainteresowań seniorów

Na prawie 15 tysięcy mieleckich seniorów w organizacjach senioralnych jest zrzeszonych jedynie około 600 osób, w tym w Uniwersytecie Trzeciego Wieku 330.
Organizacja Mieleckich Dni Seniora ma pokazać ludziom starszym możliwości uczestniczenia w różnego rodzaju zajęciach.

Stąd też seniorzy zrzeszeni w Uniwersytecie Trzeciego Wieku zaprezentują różne dziedziny swojej działalności. Swoją różnoraką działalność zaprezentują także kluby seniora.

- Mamy nadzieję, że pokazanie możliwości i różnorodności aktywności społecznej i osobistej seniorów zrzeszonych, zachęci inne starsze osoby do aktywnego uczestnictwa w zajęciach grupowych seniorów. To z kolei może da szansę na realizację indywidualnych marzeń oraz przełoży się na polepszenie zdrowia psychicznego i fizycznego - zaznaczają organizatorzy dni Seniora.

Konkurs na seniorkę Mielca

Zwieńczeniem Mieleckich Dni Seniora będzie wybór najsympatyczniejszych seniorek Miasta Mielca spośród zgłoszonych kandydatek. Panie zainteresowane udziałem w konkursie powinny zapoznać się z Regulaminem Konkursu i złożyć formularz zgłoszeniowy do 31 sierpnia.

Zgłoszeń można dokonać:
- pocztą elektroniczną na adres mrs@miasto.mielec.pl
- pocztą tradycyjną na adres Mielecki Uniwersytet Trzeciego Wieku w Mielcu, al. Niepodległości 7, 39-300 Mielec
lub też złożyć na portierni Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu przy al. Niepodległości 7.  

Dodatkowe informacje do uzyskania pod numerem telefonu 692049702.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE