Reklama

Reklama

Konkurs na miarę programu telewizyjnego. Przedszkolaki konstruują dom [ZDJĘCIA]

Opublikowano: czw, 25 mar 2021 12:52
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości "LEGO Masters" to program, który powstał w Wielkiej Brytanii pod koniec sierpnia 2017 roku. Później format trafił do kolejnych państw. W 2021 roku pojawił się również w polskiej telewizji. W show zespoły miłośników LEGO rywalizują ze sobą w budowaniu niesamowitych konstrukcji z tych właśnie klocków. Przedszkole nr 8 w Mielcu zainspirowało się tym programem ogłaszając między - przedszkolny konkurs.

Reklama

W marcu Przedszkole Miejskie nr 8 w Mielcu zorganizowało między- przedszkolny konkurs konstrukcyjny pod hasłem  „Dom, w którym chcę zamieszkać", który był skierowany do dzieci 5,6 letnich ze wszystkich mieleckich przedszkoli. 

Celem konkursu było rozwijanie kreatywnej postawy, promowanie zdolności konstrukcyjnych oraz budowanie pewności siebie i wiary we własne możliwości. 

 

CZYTAJ TAKŻE: 

Adriana Miłoś. Kim jest pierwsza w historii naszego miasta kobieta wiceprezydent Mielca?

 

Na I etapie - każdy uczestnik wykonywał w domu budowlę z wykorzystaniem klocków Lego lub  Cobi. Rodzic robił zdjęcie pracy swojego dziecka i wysyłał do przedszkola. Najbardziej  pomysłowe budowle zostały zakwalifikowane do II etapu konkursu. 

Jury konkursowe miało bardzo trudny wybór. Konstrukcje oceniali: Adrianna Miłoś – wiceprezydent miasta Mielec, Mirosław Kapinos – naczelnik Wydziału Edukacji, Mariusz Bożek – przewodniczący Rady Rodziców PM – 8 oraz Barbara Smajdor – dyrektor PM- 8.

 

- Mamy nadzieję, że autorzy nie zaprzestaną rozwijania swoich uzdolnień i w przyszłości okażą się sławnymi architektami powiedziała dyrektor przedszkola, Barbara Smajdor.

 

Spośród 26 konstrukcyjnych perełek udało się wyłonić zwycięzców:

I miejsce – Wiktorowi R. z PM 3

II miejsce – Aleksandrowi T. z PM 9

III miejsce – Idze M. z PM 8

Pozostałe prace zostały wyróżnione.

 

 

Przedszkole Miejskie Nr 8 w Mielcu „Artystyczna Ósemeczka" to placówka rozwijająca uzdolnienia i zainteresowania dzieci. W codziennej pracy dydaktyczno – wychowawczej organizowane są zabawy i zajęcia stwarzające okazję do stymulowania wyobraźni, weny twórczej i pomysłowości w różnych obszarach edukacyjnych.  

Wszystkie budowle były wyjątkowe i niepowtarzalne, a pierwsze trzy miejsca otrzymały nagrody od firmy Cobi Plastic Factory S.A. oraz Wydawnictwa Mac Edukacja. -Myślę, że w przyszłości w CV każdego uczestnika znajdzie się zapis, iż zaczynał bardzo wcześnie, a pierwszy projekt był zaprezentowany w przedszkolu „Artystyczna Ósemeczka" – dodała dyrektor przedszkola nr 8 w Mielcu.

 

CZYTAJ TAKŻE: 

Adriana Miłoś. Kim jest pierwsza w historii naszego miasta kobieta wiceprezydent Mielca?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.