Reklama

Koniec sporu zbiorowego w przemyskim szpitalu. Pielęgniarki otrzymają podwyżki

Opublikowano:
Autor:

Koniec sporu zbiorowego w przemyskim szpitalu. Pielęgniarki otrzymają podwyżki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Ministerstwie Zdrowia podpisano porozumienie z pielęgniarkami, które kończy spór zbiorowy w Szpitalu Wojewódzkim w Przemyślu. Podpisy pod porozumieniem złożyły przedstawicielki Ogolnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych z przemyskiego szpitala oraz Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych przy Centrum Lecznictwa Ambulatorujnego i PPOZ oraz dyrektor placówki Piotr Ciompa.

Swój podpis złożył również marszałek Władysław Ortyl. Ostatnia część negocjacji jak i podpisanie porozumienia odbyło się przy udziale Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego. 

Spór zbiorowy w Szpitalu Wojewódzkim im. Św. Ojca Pio został zakończony. Ostateczne ustalenia zapadły 9 października. Spór zakończono stosownym porozumieniem, pod którym swoje podpisy złożyli dyrektor szpitala Piotr Ciompa oraz w imieniu Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych przy Wojewódzkim Szpitalu w Przemyślu Ewa Rygiel (przewodnicząca związku), Joanna Banat, Ewa Buczko, Marzena Piekarska (członkowie zarządu), Danuta Wardęga (wiceprzewodnicząca), a także Zofia Dmuchała ze Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych  przy Centrum Lecznictwa Ambulatorujnego i PPOZ. Podpisanie porozumienia odbyło się w siedzibie Ministerstwa Zdrowia przy udziale ministra Łukasza Szumowskiego oraz marszałka województwa Władysława Ortyla i członka zarządu Stanisława Kruczka.

Pielęgniarki już w trakcie spotkania z ministrem obniżyły swoje żądania. Zgodziły się na podwyżkę 1050 zł, rozłożoną na 5 transzy. 600 zł w tej kwocie jest bezwarunkowe, pozostała część zależeć od sytuacji ekonomicznej szpitala. Ostatnia transza zaplanowana jest na lipiec 2020 roku.

Wcześniej porozumienie z dyrektorem podpisały trzy inne organizacje związkowe działające w przemyskim szpitalu: Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” przy Wojewódzkim Szpitalu im. Św. Ojca Pio w Przemyślu, Związek Zawodowy Pracowników Technicznej Obsługi Służby Zdrowia i Ratownictwa Medycznego Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu oraz Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Służby Zdrowia w Przemyślu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE