Reklama

Kompleks sądowy w Mielcu do przebudowy. Zmieni się też otoczenie

Opublikowano:
Autor:

Kompleks sądowy w Mielcu do przebudowy. Zmieni się też otoczenie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przebudowa istniejącego budynku Wydziału Ksiąg Wieczystych i rozbudowa o nowy budynek administracyjno-biurowy kompleksu obiektów wraz z zagospodarowaniem przyległego terenu. Takie zmiany czekają w najbliższym czasie Sąd Rejonowy w Mielcu.

Informacja o planowanej inwestycji w Sądzie Rejonowym w Mielcu ukazała się na stronie Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu. Wykonawcy mają czas na składanie ofert do 7 sierpnia 2020r.

 

Inwestycja realizowana będzie w trzech etapach. Pierwszy obejmował będzie budowę nowego budynku administracyjno-biurowego wraz z łącznikiem do istniejącego budynku Wydziału Ksiąg Wieczystych oraz z wyposażeniem stałym i ruchomym. Drugi przebudowę i zmianę sposobu użytkowania poddasza budynku Wydziału Ksiąg Wieczystych (po czasowym przeniesieniu pracowników i wyposażenia tego wydziału do nowego budynku). Trzeci zagospodarowanie terenu.

 

Nowy budynek będzie miał wymiary 20,50 m x 15,10 m i zbudowany zostanie na planie wielokąta, posiadał będzie trzy kondygnacje nadziemne, w tym poddasze użytkowe, podpiwniczenia na całej swej powierzchni. Z istniejącymi budynkami zostanie skomunikowany za pośrednictwem łącznika, poprowadzonego na poziomie I piętra. W efekcie powstanie obiekt o powierzchni użytkowej blisko 700 m2.

Z kolei przebudowa poddasza budynku wydziału ksiąg wieczystych nie wpłynie na jego kształt. Jedynymi widocznymi z zewnątrz skutkami realizacji inwestycji będą m.in. nowe okna połaciowe doświetlające projektowane pomieszczenia na poddaszu.

Zmieni się także całe otoczenie. Przewiduje się wykonanie nowych pojedynczych na sadzeń w dostosowaniu do nowego ukształtowania zieleni przy projektowanym budynku. Ponadto przewiduje się częściową przebudowę istniejącego układu oświetlenia terenowego, polegająca na przesunięciu istniejących opraw w nowe położenie.


CZYTAJ TAKŻE:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE