Reklama

Kolejny ważny oddział szpitalny w Mielcu otwiera się na pacjentów!

Opublikowano:
Autor:

Kolejny ważny oddział szpitalny w Mielcu otwiera się na pacjentów!  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Oddział Chirurgii Jednego Dnia w mieleckim szpitalu specjalistycznym wznowił pracę po przerwie związanej z pandemią. Z usług oddziału korzystały setni pacjentów z zaćmą oka. Teraz zabiegi ponownie będą wykonywane w Mielcu.

W 2019 roku Narodowy Fundusz Zdrowia zniósł limit dotyczący operacji usunięcia zaćmy i wówczas dzięki temu również w Szpitalu Specjalistycznym im. Edmunda Biernackiego w Mielcu można było wreszcie przyjąć każdego pacjenta, który zdecydował się na zabieg i kwalifikował się do tej operacji. Czas oczekiwania skrócił się z kilku miesięcy do kilku tygodni.

 

Niestety pandemia przerwała tę dobrą passę i można było wykonać jedynie około 5 % dotychczasowej liczby zabiegów. Teraz Oddział w Mielcu, po przerwie spowodowanej pandemią, znów rusza pełną parą, by pacjenci, którzy byli już zarejestrowani, ale termin im przepadł, jak najszybciej uporali się z chorobą. Szpital czeka także na kolejnych cierpiących z powodu zaćmy.

 

Zaćma jest chorobą niezwykle uciążliwą w codziennym życiu i znacznie ograniczającą możliwości pacjenta. Na szczęście jest też w pełni uleczalna operacyjnie. Pacjent po zabiegu całkowicie odzyskuje wzrok utracony wskutek tego schorzenia. O ostatecznej kwalifikacji pacjenta do zabiegu usunięcia zaćmy, już po jej zdiagnozowaniu, decyduje badanie weryfikacyjne. Z operacji w ramach publicznego ubezpieczenia skorzystają osoby z ostrością wzroku 0.6 i gorszą, ze stwierdzonym zmętnieniem soczewki w badaniu przy użyciu biomikroskopu po rozszerzeniu źrenicy.

 

 

Skierowanie na zabieg może pochodzić od lekarza okulisty, ale może je także wystawić lekarz rodzinny, a wówczas już specjaliści w szpitalu dokładnie je zweryfikują. Na operację usunięcia zaćmy w szpitalu może zostać skierowany także pacjent leczący się w prywatnym gabinecie okulistycznym. – Przy współczesnym stanie wiedzy i naszym przygotowaniu, ten zabieg jest bezpieczny i, przede wszystkim, daje szansę na uratowanie wzroku – zaznacza prof. zw. dr hab. n. med. Robert Rejdak, który kieruje zespołem lekarzy pracujących w mieleckim szpitalu.

 

W mieleckim szpitalu pacjenci mają szansę operować się u okulistów światowej sławy.

- Dla chorych jest to na pewno wielka szansa pożegnać się z chorobą bez żadnych obaw o jakość usług medycznych, a ponadto bardzo sprawnie i oczywiście w ramach ubezpieczenia zdrowotnego – mówi Magdalena Krępa, dyrektor medyczny Szpitala Specjalistycznego w Mielcu. - Warto więc jak najszybciej udać się do lekarza rodzinnego lub swojego okulisty i uzyskać skierowanie na zabieg.

Pacjentów, którzy posiadają skierowanie od okulisty na zabieg usunięcia zaćmy, zachęcamy do rejestracji w Oddziale Chirurgii Jednego Dnia w mieleckim szpitalu. Oddział udziela świadczeń zdrowotnych w piątki w godz. 15:00-20:00 oraz w soboty i niedziele w godz. 8:00-13:00.

 Szczegółowe informacje dotyczące rejestracji dostępne są pod numerami telefonów: 17 780 01 24 oraz +48 884 890 400.

Zobacz także:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE