Reklama

Kolejny etap remontu al. Kwiatkowskiego i al. Niepodległości – prace ruszą już wkrótce

Opublikowano:
Autor:

Kolejny etap remontu al. Kwiatkowskiego i al. Niepodległości – prace ruszą już wkrótce - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiat Mielecki ogłosił przetarg na przeprowadzenie drugiego etapu prac w rejonie al. Kwiatkowskiego i al. Niepodległości. Zadaniu przyznano ponad 2 miliony złotych dofinansowania zewnętrznego.

Wniosek na przebudowę drogi powiatowej Nr 1187R w Mielcu został oficjalnie zakwalifikowany do dofinansowania w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej Na Lata 2016-2019. Promesa opiewa na kwotę 2 312 500,00 zł, a kosztorysową wartość zamówienia oszacowano na 4 625 125,95 zł. – Brakującą kwotę po połowie pokryje samorząd powiatowy wraz z samorządem miejskim, podobnie jak miało to miejsce w przypadku poprzednich prac prowadzonych w rejonie al. Kwiatkowskiego – mówi Zbigniew Tymuła, starosta mielecki. 

W 2017 roku, dzięki współpracy powiatu z magistratem, odbył się remont fragmentu al. Kwiatkowskiego oraz fragmentu ul. Wojska Polskiego, obejmujący również przebudowę ronda na mieleckiej strefie. Zadania kosztowały łącznie prawie 6 milionów złotych, a wartość pozyskanych na ten cel środków zewnętrznych sięgnęła blisko 3 milionów złotych. Jeszcze wcześniej, bo w roku 2015, w podobny sposób wykonana została przebudowa skrzyżowania al. Kwiatkowskiego z ul. Przemysłową warta przeszło 800 tys. złotych. W niebezpiecznym, słynącym z kolizji miejscu pojawiło się rondo poprawiające płynność ruchu i bezpieczeństwo mieszkańców. 

Co zmieni się w centrum Mielca tym razem? W ramach robót objętych przedmiotowym zadaniem przewiduje się przebudowę nawierzchni jezdni, chodników i ścieżek rowerowych oraz kanalizacji deszczowej wraz ze studniami ściekowymi. Projekt obejmuje również wykonanie nowego oznakowania, przebudowę zatok autobusowych wraz z peronami oraz przebudowę skrzyżowania – polegającą na wprowadzeniu azyli dla pieszych. 

Powiatowy Zarząd Dróg już poszukuje wykonawcy, który zrealizuje założenia projektu. Składanie ofert potrwa do 29 marca, a sam remont ma zakończyć się do 30 września. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE