Reklama

Kolejny dzień walki z właścicielami zwierząt, którzy nie sprzątają po swoich czworonogach

Opublikowano:
Autor:

Kolejny dzień walki z właścicielami zwierząt, którzy nie sprzątają po swoich czworonogach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Straż miejska patroluje wszystkie publiczne miejsca, gdzie wyprowadza się w naszym mieście czworonogi. Strażnicy zwracają uwagę na to, że każdy właściciel ma obowiązek sprzątania po swoim czworonogu.

Ustępujący mróz i znikający śnieg odkrywają cały zimowy „dorobek” czworonogów, których właściciele nie korzystają ze specjalnych pojemników na psie odchody, ustawionych w tych punktach miasta, gdzie najczęściej można spotkać osoby wyprowadzające swoje psy na spacer.

Dla ułatwienia sprzątania po psie na terenie miasta ustawiono także pojemniki, gdzie można zaopatrzyć się w tzw. psi pakiet służący do sprzątnięcia odchodów. W takie pakiety można zaopatrzyć się w każdym sklepie zoologicznym. Można także wykorzystać zwykły foliowy woreczek, potrzeba tylko trochę chęci. Niestety, nie wszystkim właścicielom psów tych chęci wystarcza.

Przed kilkoma dniami na terenie osiedla Smoczka mielecka Straż Miejska rozpoczęła  prowadzenie kontroli, których celem jest zwrócenie posiadaczom psów uwagi na uciążliwości jakie dla wszystkich mieszkańców powoduje ich nieodpowiedzialne lekceważenie obowiązku sprzątania odchodów pozostawionych przez ich czworonoga. Takie lekceważenie może zakończyć się ukaraniem mandatem w wysokości do 500 zł. Podobne kontrole w ciągu najbliższych kilku tygodni będą prowadzone także na innych mieleckich osiedlach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE