Reklama

Kolejne ofiary czadu

Opublikowano:
Autor:

Kolejne ofiary czadu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości We wtorek po godzinie 12 strażacy otrzymali zgłoszenie na ulicę Drzewieckiego w sprawie podejrzenia zatrucia tlenkiem węgla. 10-letni chłopiec z objawami zatrucia czadem został przetransportowany przez pogotowie do szpitala.

Pomiar wykazał 20 ppm stężenia tlenku węgla w powietrzu. Strażacy w ubiegłym tygodniu do podobnych zdarzeń wzywani byli jeszcze dwukrotnie. 21 stycznia interweniowali w Podborzu, gdzie otrzymali zgłoszenie koło godziny 20. Miernik tym razem nie wykrył stężenia czadu w powietrzu. Dzień później strażacy udali na ulicę Kusocińskiego w Mielca. Na szczęście i tym razem, dzięki szybkiej interwencji, nikt nie został poszkodowany.

Kolizja 3 aut
17 stycznia doszło do zderzenia się trzech pojazdów na ulicy Wojska Polskiego w Mielcu. Zdarzenie miało miejsce po godzinie 15. W kolizji wzięły udział samochody marki Audi, Fiat oraz Saab. Na miejsce wypadku przybył 1 zastęp JRG2 z Mielca. Przyczyną kolizji było niezachowanie zasad bezpieczeństwa przez kierującego fiatem, który najechał na pojazd znajdujący się przed nim. W wyniku kolizji uszkodzeniu uległy lewy tył saaba, lewy tył i lewy przód audi oraz przód fiata. Straty oszacowano na prawie 10 tys. zł.

Dwóch rannych
Strażacy PSP w Mielca interweniowali w związku z wypadkiem, który miał miejsce 20 stycznia wieczorem w Maliniu. W wyniku dachowania pojazdu osobowego marki Audi ucierpiały dwie osoby, pasażer oraz kierowca samochodu. Na miejsce zdarzenia przybyły dwa zastępy PSP z Mielca. Samochód znajdował się rowie, natomiast dwie osoby w nim siedzące zdążyły wydostać się na zewnątrz. Przyczyn wypadku nie ustalono.

Pożar domu
21 stycznia strażacy zostali wezwani do pożaru domu drewnianego w Ławnicy. Na miejsce przybyły trzy zastępy PSP z Mielca oraz OSP Grochowe i Jaślany. W środku płonącego budynku znajdował się jego mieszkaniec. Dzięki szybkiej interwencji został wyciągnięty przez innego mężczyznę, który po przeprowadzonej akcji ratunkowej również poczuł się źle. Pogotowie ratunkowe udzieliło obu poszkodowanym pomocy. Mieszkaniec płonącego budynku wymagał hospitalizacji, dlatego przetransportowano go do szpitala. Straty oszacowano na 20 tys. zł.

Spłonęło poddasze
Tym razem strażacy udali się na ulicę Kolejową w Mielcu. W tym zdarzeniu musiało interweniować aż pięć zastępów JRG oraz jeden zastęp OSP. Straty również okazały się niemałe, gdyż spłonęło poddasze użytkowe wraz z wyposażeniem, w tym sprzęt RTV i AGD. Natomiast dzięki interwencji strażaków udało się uratować parter budynku. Straty oszacowano na prawie 100 tys. zł. Do zadań strażaków należało m.in. Zdemontowanie palących się elementów, które ugaszono poza budynkiem.

Informacje przekazał bryg. Marek Matubowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP Mielec.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE