Reklama

Kolejna próba przewiezienia przez naszą granicę skradzionych pojazdów

Opublikowano:
Autor:

Kolejna próba przewiezienia przez naszą granicę skradzionych pojazdów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Forda oraz quada próbowano bezprawnie wywieźć na Ukrainę. Funkcjonariusze SG wykazali się dużym doświadczeniem i bystrością.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w poniedziałek (23 września).

Dwóch obywateli Niemiec w wieku 31 lat zgłosiło się do odprawy na wyjazd z Polski najpierw w Korczowej, a następnie w Medyce.

Mężczyźni podróżowali fordem mondeo (rok prod. 2019 r.) należącym do niemieckiej wypożyczalni aut. Do kontroli przedstawiali kserokopię dowodu rejestracyjnego. Poinformowani przez funkcjonariuszy SG o braku możliwości przekroczenia granicy na podstawie kopii dokumentu, zawrócili do Polski. Strażnicy graniczni zdecydowali się jednak poinformować niezwłocznie właściciela pojazdu o „podejrzanym ruchu” najemców. Wskutek pozyskanej informacji zgłoszono kradzież.

Po kilku godzinach obywatele Niemiec podjęli kolejną próbę przekroczenia granicy, tym razem w Medyce. Podczas sprawdzeń w międzynarodowych bazach poszukiwawczych funkcjonariusze SG ustalili, że pojazd wart ok. 150 tyś złotych jest już w zainteresowaniu niemieckich służb.

Z kolei 24 września również na przejściu granicznym w Medyce, Straż Graniczna udaremniła próbę wywozu na Ukrainę quada marki Can-am. Pojazd wart. ok 50 tys. złotych (rok prod. 2016) przewoził 29-letni obywatel Ukrainy. W trakcie sprawdzeń w międzynarodowych bazach ustalono, że sprzęt został skradziony w Holandii i jest m.in. w zainteresowaniu Interpolu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE