Reklama

Kolejna inwestycja drogowa zakończona

Opublikowano:
Autor:

Kolejna inwestycja drogowa  zakończona - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W środę (18 listopada) władze gminy Mielec dokonały odbioru kolejnej inwestycji drogowej w gminie, którą był przebudowa drogi w Chorzelowie.

Zadanie obejmowało przebudowę odwodnienia, zjazdów oraz wykonanie nowej nawierzchni bitumicznej na odcinku 948 m. Łączna wartość zadania to 582 528  zł,  w tym 70 proc. stanowi dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.
CZYTAJ TAKŻE:Najnowocześniejszy zakład karny w Polsce powstanie w naszym regionie

Przypomnijmy, że początkiem października zakończono również remont drogi gminnej Książnice -Wólka Książnicka (Niemiecka). Na odcinku ponad 1,3 km istniejącą nawierzchnię z kruszywa zastąpiła nawierzchnia bitumiczna, zostały odmulone rowy oraz przebudowane przepusty. Łączna wartość tamtego zadania to 833 141  zł,  w tym 75 proc.  stanowiło dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Jak mówi Wójt Gminy Mielec Józef Piątek rok 2020 to kolejny czas gdzie w gminie udało się wykonać przebudowę ponad 3 km dróg. Zarówno tych ważnych, głównych jak także tych, które służą m.in. rolnikom. Cieszy to, że udaje się także na ten cel pozyskać wsparcie zewnętrzne. W tym roku na przebudowę dróg gmina  pozyskała  1 114 939 zł  środków zewnętrznych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE