Reklama

Kogo poszukują pracodawcy w pow. mieleckim. Od września w urzędach pracy wzrost ofert

Opublikowano: 18 stycznia 2021 11:48
Autor: JT | Zdjęcie: Fot. Archiwum

Od września nastąpił wzrost ofert pracy w pow. mieleckim. | foto Fot. Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Największe spadki ofert pracy w woj. podkarpackim w 2020 roku były w okresie styczeń - sierpień. Od września zarówno na terenie całego województwa podkarpackiego jak i pow. mieleckiego nastąpiło odbicie i wzrost ofert. Poniżej dane dotyczące kogo poszukiwali pracodawcy w ostatnich miesiącach w pow. mieleckim.

Patrząc  na pełne dane to w okresie od stycznia do listopada 2020 roku pracodawcy zgłosili do podkarpackich powiatowych urzędów pracy 34,8 tys. ofert pracy (w analogicznym okresie ubiegłego roku 51,9 tys. ofert). Odnotowano więc spadek o 17,1 tys. ofert pracy.  

W okresie od stycznia do sierpnia  2020 roku  poziom ofert był  znacznie niższy jak w analogicznym okresie 2019 roku. Dopiero we wrześniu 2020 roku odnotowano większą o 212 liczbę ofert pracy ( był to  wzrost z 4,6 tys.  w 2019 roku  do 4,8 w 2020 roku).

Ostatnie miesiące to również rekordowa liczba zgłaszanych przez pracodawców ofert pracy do PUP Mielec. We wrześniu zgłosili oni 621 ofert pracy, w październiku  najwięcej w tym roku – 705, w listopadzie – 425.
 
Z informacji, które uzyskaliśmy z PUP Mielec wynika, że w  tych ostatnich trzech  miesiącach pracodawcy zgłosili najwięcej ofert pracy w następujących branżach i  stanowiskach pracy:

• Produkcja -  pracownik produkcyjny 569 ofert , operator obrabiarek sterowanych numerycznie  98, magazynier 75, operator wózków widłowych  29, ślusarz  40, spawacz 12.

    • Usługi - kierowca kat. B, C, CE 49 ofert.

    • Handel – sprzedawca 51, kasjer 6.

    • Gastronomia - kelner 7 ofert, kucharz  6, pomoc kuchenna  7

    • Budownictwo  - pomocniczy robotnik budowlany  11 ofert, brukarz  10, murarz  6.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.