Reklama

Kłusownik zabił jelenia, dziki odkryły sprawę

Opublikowano:
Autor:

Kłusownik zabił jelenia, dziki odkryły sprawę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak wynika ze wstępnych ustaleń, na terenie Nadleśnictwa Brzozów doszło do skłusowania jelenia byka w trakcie rykowiska. Fakt ten został odkryty w poniedziałek 14 października, gdy leśniczy leśnictwa Blizne znalazł tuszę jelenia wykopaną przez dziki.

 Jeleń był wcześniej całkowicie zakopany i przykryty ziemią, ale z czasem część ciała martwego zwierza  została odsłonięta przez buchtujące dziki. Powiadomiona Straż Leśna przeprowadziła wstępne oględziny, po czym sprawę przejęła policja. 

Na miejsce przyjechała grupa operacyjna Komendy Powiatowej Policji z Brzozowa, która wykonała czynności dochodzeniowe. Jeleń został odkopany i wyciągnięty z dołu. Wówczas potwierdziło się, że jest to byk, ale bez głowy i poroża, które najwidoczniej zostało zabrane jako trofeum. Z oględzin wynikało, że kula po strzale utkwiła wewnątrz ciała, dlatego tuszę rozcięto i po wnikliwym przeszukaniu znaleziono zniekształcony pocisk z broni myśliwskiej, który o potwierdza, że jeleń został skłusowany. Pocisk został zabezpieczony do dalszych badań.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE