Reklama

Klub FKS Stal Mielec wydał oświadczenie w sprawie finansowania sportu przez Magistrat

Opublikowano:
Autor:

Klub FKS Stal Mielec wydał oświadczenie w sprawie finansowania sportu przez Magistrat - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Władze Klubu Stal Mielec publikuje swoje stanowisko w sprawie planowanych cięć w budżecie miasta Mielca w dziale stypendiów dla sportowców. Prawdopodobnie miasto przydzieli klubom pieniądze tylko na pół roku.

Oświadczenie Zarządu FKS Stal Mielec 

Klub piłkarski FKS Stal Mielec z ogromnym niepokojem przyjmuje ostatnie informację o planach władz Mielca związanych ze znacznym ograniczeniem finansowania sportu w Mieście, w tym likwidację stypendiów dla najlepszych sportowców reprezentujących Mielec oraz obniżenie środków z tytuły promocji Miasta. Planowany jest również wzrost czynszu za wynajmowane pomieszczenia i boiska sportowe. W bieżącym roku opłaty te były już skokowo podwyższane, a Klub w tym momencie, w porównaniu do ubieglego roku, wpłaca do miejskiej kasy dziesiątki tysięcy złotych.

W naszej ocenie takie dalsze działania odbiją się na finansach Klubu, a co za tym idzie ograniczą możliwość jego sportowego rozwoju. To wszystko składa się na prawdopodobną utratę przez Klub blisko 1 000 000 zł różnego rodzaju wsparcia i dotacji ze strony Miasta w 2020 r. Jest to o tyle groźne, że w procesie licencyjnym, każdy klub musi przedstawić wiarygodną prognozę finansową. 
 
Mielec nierozerwalnie kojarzony jest ze Stalą. Wiele sukcesów, w tym dwa Mistrzostwa Polski, gra w Europejskich Pucharach rozsławiły nie tylko Klub, ale również Miasto. To świetna, naturalna reklama, która przynosi ogromne korzyści. W wypadku Miasta reklama związana z Klubem jest warta kilka milionów złotych. Gdyby nie ta reklama, samorząd musiałby wydać te pieniądze na promocję przy użyciu innych, mniej skutecznych metod.  

Jesteśmy na ostatniej prostej, za nami trudna, kręta i wyboista droga. Staramy się ze wszystkich sił, aby przywrócić Stali jej dawny blask. Jesteśmy pewni wsparcia kibiców i wielu osób związanych z Klubem oraz tego, że każdemu z nas zależy na sukcesie Stali Mielec. Dlatego jeszcze raz prosimy radnych i władze Miasta o podjęcie takich decyzji, aby Klub FKS Stal Mielec mógł dalej funkcjonować na dotychczasowym poziomie.

Zarząd FKS Stal Mielec

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE