Reklama

Kim był Jacek Polak? Wspominamy "Paganiniego gitary"

Opublikowano:
Autor:

Kim był Jacek Polak? Wspominamy "Paganiniego gitary" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Był jednym z założycieli zespołu Mr. Pollack, znany był z brawurowych wykonań utworów muzyki poważnej w transpozycji na gitarę elektryczną, nazywany był „Paganinim gitary”. W Mielcu w wieku 53 lat zmarł Jacek Polak.

Wielokrotnie koncertował na imprezach organizowanych przez województwo podkarpackie, a w 2014 roku wraz z zespołem promował nasz region w Chinach.

Zespół założył w 1989 roku z bratem Grzegorzem. Rok później wystąpili już w Jarocinie. Udany debiut zaowocował podpisaniem kontraktu płytowego. Pierwszy album „QŃ” otworzył im drzwi do dalszej kariery.

W 1993 roku zespół był finalistą Marlboro Rock-in '93, występując z Jackiem Królikiem i Piotrem Żaczkiem. W 1995 firma GK podpisała z zespołem kontrakt wydawniczy i w 1996 roku pojawiła się na rynku kolejna płyta Manhattan-One w nagraniu, której wziął udział Grzegorz Skawiński. Następnie bracia współpracowali z angielskim zespołem Real Deal podróżując po świecie. Owocem tej współpracy był album z roku 2000 Air On 6 Strings zawierający przeróbki utworów wielkich kompozytorów muzyki poważnej takich jak: Beethoven, Mozart, Bach, Rimski-Korsakow. Wielki respekt i uznanie, a także mnóstwo popularności przysporzyło mu brawurowe wykonanie „Marsza Tureckiego” Ludwiga van Beethovena.

 

Zespół koncertował w USA m.in. w słynnym CBGB's Club na Manhattanie, Niemczech, Belgii i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W 2014 roku odbyli ciekawą trasę po Chinach, promując jednocześnie podczas 11 koncertów Województwo Podkarpackie.  Przepustką do Chin okazał się teledysk do utworu „Black Hawk”, którego bohaterem jest produkowany w PZL Mielec śmigłowiec. Na pomysł organizacji tej trasy wpadli członkowie jednej z muzycznych agencji, z okazji skorzystał podkarpacki samorząd zlecając działania promocyjne członkom zespołu.

Spoczywaj w Pokoju!

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE